Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszik miért ilyen harapósak?

A nyuszik miért ilyen harapósak?

Figyelt kérdés

Volt egy nyuszim, 9 évvel ezelőtt kaptam, 3 éve lassan, hogy elpusztult szegény. Ő egyáltalán nem volt agresszív, nyugodt kis kan nyuszi volt, imádta mindenki. Azóta vettem egy ugyanolyan fajta nyuszit ugyanabból a kennelből, de nagyon vad volt, harapott. Konkrétan vérzett a kezem, nem mertem megfogni, pedig ugyanúgy foglalkoztam vele mint az előzővel. Őt visszaadtam a tenyésztőnek, nem volt más választásom. Rá egy évre megpróbálkoztam ugyanezzel a feladattal egy másik tenyésztőnél, de tiszta bolond volt már kiskorában is, őt is visszavittem.


Mivel nem szeretem tárgyként kezelni az állatokat és visszapasszolgatni, így lehet hogy sosem lesz már ugyanolyan jó természetű nyuszim, mint anno.


Miért van ez?


2022. jan. 24. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekunk elso nyuszink van. Nagyon kis jopofa, folyton jon utanunk meg bujik,meg takaritja a nadragomat. Ha futyulunk vagy szolunk neki szalad amilyen gyorsan csak tud oda hozzank. nem harap. El se tudom kepzelni,hogy harapos legyen.
2022. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1# Nekem az első nyuszim ugyanilyen volt... Hallgatott a nevére, ölembe ugrott és elfeküdt, szobatiszta volt. Azóta sem találtam hozzá hasonlót... :(
2022. jan. 24. 10:21
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Sokat számít, hogy milyen korban kerül hozzád, hogy szocializálódik.

Érdemes egész kicsinek elhozni, és kezdetben rengeteget foglalkozni vele. Sokkal kézszelídebbek lesznek így.

2022. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindegyik kicsi volt.
2022. jan. 24. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát a nyuszik köztudottan már csak ilyenek, amikor felcsörgetik őket a legédesebb álmukból:

[link]

2022. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Az én nyuszim 12 hetesen került hozzám, sose szerette, ha megfogtam, szóval nem próbálkoztam vele, lassan szoktattam magamhoz. 4.5 hónapos kora körül elkezdett agresszíven viselkedni, utána ivartalaníttattam és 2 hét alatt lenyugodott, de a mai napig nem szereti ha meg akarom fogni, nem harap de próbál menekülni. Nagyon sok nyuszi nem szereti ha nyúlkálsz utána vagy ha meg akarod fogni, én sokáig csak úgy közelítettem meg, hogy leültem mellé a földre és hagytam, hogy magától jöjjön oda. Pár hét kellett hozzá, de most már bármikor odajön, nyalogat, hagyja, hogy simogassam, ha már nagyon unja a simit és nem hagyom békén akkor egy picit ráharap az ujjamra (még csak nem is fáj, szóval tudom, hogy nem megharapni akar csak azt, hogy hagyjam békén). Nagyon kevés olyan nyuszi van, amelyik szeret ölben lenni vagy amelyik jól tűri, hogy felvedd, de ennyire agresszívnek nem kéne lennie. Számít, hogy milyen környezetben tartottad, ivartalanítva volt-e, mennyire próbáltad felvenni, figyeltél-e arra, hogy ő mit szeretne éppen. Sok nyuszinak sok idő kell, mire megszok és elfogad mint gazdit.
2022. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mindegyik nyuszinak teljesen más a személyisége így másképp is kell velük foglalkozni! Ők a testbeszédükkel kommunikálnak, de ha megismered a nyuszidat akkor tudni fogod, hogyan kell kezelni.
2022. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erre számítottam én is... Akkor nagy szerencsém volt a nyuszimmal anno... Hiányzik. :(
2022. jan. 24. 12:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6-7 vagyok, ha elég türelmes vagy, akkor lehet még hasonlóan szeretetgombóc nyuszid, de nem lesz ugyanolyan és nem fogja helyettesíteni szóval ezt nem várhatod el tőle. 6-7 hónapos koráig még gyerek, utána 12 hónapos koráig kiskamasz, ilyenkor több energiájuk van, vadabbak, szalagdálósabbak és kevésbé bújósak, de 1-2 éves korára átlalában lenyugszanak és sokkal kezesebbek lesznek, főleg ha kiépíted velük a bizalmat. Nekem a mostani a 4. nyuszim, sokkal csibészebb mint az előzők, de ő ilyen és így kell szeretni :)
2022. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom azt, hogy azon múlik mikor hozod el.

Én is jártam hasonlóan, volt egy iszonyat jófej bajom, sajnos elég hamar és hirtelen elpusztult, ő eleve egy évesen került hozzám, és azonnal jófej volt.


Az ő tenyésztőjétől vettem az új bakomat, aki egy nagybetűs idióta volt. De tényleg amennyire vad félős idióta tud lenni egy nyúl, na az ő volt. Próbáltam közeledni felé, de aztán végül feladtam, mert csak stresszeltem szegényt.


Mit ad Isten, egyik napról a másikra megjavult. Akkortól kezdtem el vele jobban foglalkozni (hogy már nem fél) és mostmár ő is nagyon jófej. Fogalmam sincs mi történt vele, de örülök, hogy jobban érzi magát.


A legtöbb nyulam kedves és aranyos, de volt olyan is, amelyhez sosem lehetett nyúlni, mert nem bírta megszeretni az embert.


Emiatt nem hoznék el korai választással kisnyuszit, de érdemes megnézni azt is ahonnan hozod. Pl. ha már ott is vadak, menekülnek, akkor onnan nem választanék. Egy jó tenyésztőnél a választható kisnyulak már hozzászoktak az emberhez, sőt az emberi környezethez is. Érdemes több helyet megnézni személyesen, mielőtt választanál.


Plusz türelem, minden nyuszi más. :)

2022. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!