Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Vissza fogy...

Mit tegyek? Vissza fogy nőni?Miért van 3.Foga, mit csináljak vele? (Tengerimalac)

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes tengerimalacom, az egyik nap észrevettem, hogy letört az egyik felső metsző foga. Ma kiesett a másik felső metszőfoga. Észrevettem, hogy van egy 3. Foga ami a torka felé hajlik és mozog. Azt gyanítom, hogy e miatt tört és esett ki a foga. Nagyon aggódom érte. (Tenyésztőtől van a kismalac fajta: Us-teddy)

#tengerimalac #fog törés #Us-teddy #3. Fog
2022. jan. 25. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Holnap azonnal vidd egzotikus orvoshoz, ilyenkor már nincs doki!

Eddig ez nem jutott eszedbe?

Szénát, tápot eszi?

Ha nem:Kezd el azonnal kényszeretetni, különben el is pusztulhat!

Trovet/VL felpépesítve, fecskendővel 3x20ml mehet neki

Fogászkodáshoz az állatorvostudományi egyetemen Csatári Dóra doktornőt szívből ajánlom

2022. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval teljesen egyetértek. Emellett javaslom hogy a tenyésztőnek is szólj.
2022. jan. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy hétfőn viszem állatorvoshoz mivel rühes is. Nagyon jó étvágya van, mindent megeszik. Apró darabokra összetöröm/vágaom a tápot és a zöldséget. A letört foga sokat nőtt de ami kiesett nem látok rajta változást a 3. Foga sem változott sokat. Holnap sajnos nem tudom elvinni mert délelőtt rendel az egzotikus állatorvos és én iskolában vagyok. Szénát és tápot is kap a táp: Versele-Laga Complete Cavia. Van még egy tengerimalacom neki semmi baja csak ő is rühes. Ő már 10 hónapos. C-vitamint is kapnak a vizükbe. Nem tudom mi okozhatta ezt.
2022. jan. 26. 20:47
 4/15 A kérdező kommentje:
És szólni fogok a tenyésztőnek!
2022. jan. 26. 20:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Rühösséget atka váltja ki. Ezt akár nem megfelelő minőségű alommal, szénával is be lehet hurcolni, de olykor még a márkással is sajnos.

A doki adni fog neki injekciót(jellemzően), esetleg Rodemectin cseppet.

C vitamint milyet kapnak?

2022. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ezt tudtam. A hét elején hétfőn már kapott injekciót, nagyon visított. Valamilyen VitaKraft azon belül VitaFit C-vitamint kapnak.
2022. jan. 27. 16:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb a Cebion csepp. Ivóvízben nem szeretik sokszor, és hamar lebomlik, szóval semmit se ér.

A legjobb (anyagilag is) a Cebion csepp. Tápra, borsósziromra, akár egy szelet

2022. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, véletlen elküldtem(+szóismétlés...)


Akár egy szelet uborkára 2 csepp/malac mennyiség kell nekik naponta.

2022. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az lenne a kérdésem, hogy Teddy (a tengerimalacom) 3. fogát ki fogják húzni? Csak azért kérdezem, hogy felkészüljek rá lelkileg.

Az a jó hír, hogy a letört foga nagyon sokat nőtt és a foga, amelyik kiesett valószínűleg csak nagyon közel letört az ínyehez, azért hittem azt, hogy ki esett, erre most jöttem rá mivel megnéztem és az a foga is sokat nőtt.

Vajon akadályt fog jelenteni a 3. fogának a kihúzása, ha megnőnek a fogai, nem hiszem hogy hétfőre visszanőnek teljesen, de valószínűleg fog nőni rendesen.

2022. jan. 27. 18:10
 10/15 A kérdező kommentje:
7/? Esetleg tudod a Cebion csepp adagolását, hogy mennyit csepegtethetek a zöldségre, gyümölcsre és hány naponta?
2022. jan. 27. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!