Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, nyulamnak fáj...

Mit csináljak, nyulamnak fáj a hasa?

Figyelt kérdés

Fáj a hasa a nyuszimnak, orvosságot nagyon nehéz beadni, mert nem akarja hagyni, de próbálkozom, melegítő tasakot teszek a hasára, masszírozom neki, úgy tűnik jól esik neki.

Hogyan tudnám beadni neki a gyógyszert?

Amint oda akarom rakni a szájához a fecskendőt, egyből elrohan.

És már nincs éjszakai ügyelet, megszűnt, ahol volt.


2022. jan. 27. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

eleve mitől fáj a hasa? elkapott vmit? esetleg összeevett vmit?


orvosságot mire kap? voltál vele orvosnál?


a kedvenc eleségére/instant szénára h reagál?


jobbulást a négylábúnak!!

2022. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem eszik most, szokott ilyen lenni, sajnos valami elakad, vagy a szőr vagy nem tudom. Idáig minden januárban volt ilyen, csak eddig el tudtam vinni az ügyeletre. Csak fájdalomcsillapítót adok, vagyis próbálok, mert akkor elkezdene enni legalább.

Csak nagyon ügyetlen vagyok ebben

2022. jan. 27. 22:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Be kell bugyolálni a nyuszit egy takaróba/rongyba, hogy csak a feje legyen kint. A fecskendőt a szemfogak mögé told be, tehát a nyúl pofáján oldalt, ahol amúgy sincs fog. Így egyből nyelni fogja, amit a szájába nyomsz.

Videókat is bőven találsz róla, akár angolul: 'how to syringe feed a rabbit" keresőszóra. A cím ne zavarjon össze, mindegy, hogy te gyógyszert, vizet vagy ételt akarsz így belediktálni, a módszer ugyanaz.

Viszont konkrétan mi az a gyógyszer, amit adsz neki? Fájdalomra meloxydil kéne elsősorban.

Gondolom nem is eszik, nem bogyózik. Mióta?

Hol laksz? A környéken sehol nincs ügyelet?

Ha nincs sehol, akkor is reggel az első legyen, hogy viszed orvoshoz, és addigis muszáj lenne meloxidylt kapnia, plusz fecskendőből kényszeretesd is, mert ha leáll a bélmozgás, akkor már minden hiába!

2022. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem szemfog, metszőfog akart lenni természetesen! :)
2022. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Meloxydilt akarok neki adni

Nincs ügyelet

Pesten lakok, a 18. kerületben volt éjszakai ügyelet, de idén már nincs sajnos. És máshol sem.

2022. jan. 27. 22:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne vicceljünk már, van Pesten ügyelet, max máshol.

Oxyvet-ben van egzós doki, ott folyamatos ügyelet van.

Non-Stop Állatkórházban is van ügyelet, bár ott nem biztos, hogy van egzós orvos, de fájdalomcsillapítót azért ők is tudnak adni vagy sürgősségi dolgokat intézni.

Chiruvet-ben is volt régebben, de nem tudom, az megy-e még.

2022. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Talán most rendben kezd lenni.

Elkezdett enni egy kis szárított növényt.

Tényleg nincs, ezt már sokakkal átbeszéltük, többeket megkérdeztem, de az állatorvosunk is mondta decemberben hogy idén nem lesz sehol éjszaka ügyelet, sajnos.

2022. jan. 27. 23:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Rá tudsz keresni, ez egyszerűen csak nem igaz. :) Van ügyelet, leírtam több helyet is. Az első kettőn BIZTOSAN van, a Chiruvet-et nem tudom egyedül.

Attól, hogy pl. te nem akarsz odáig elmenni a nyuszid egészségért, az más, de ettől még ügyelet van...

2022. jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegény nyuszi :(! Jobbulást neki 😊😍🤗.
2022. jan. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt már olyan hogy lenyelte a szőrét és két napig kb csak a kedvencére reagált, aztán kapott gyógyszereket, az állatorvostól infúziót, itthon pedig adni kellett neki instant szénát, vitaminokat, meg paraffinolajat, na utóbbit utálta, és a felét rám köpte :D eldugta a kis fejét is és csak a két füle volt kinn...


kb két nap alatt helyrejött, kijött az ürülékkel együtt, ami nyomta a hasát és jól lett. van egyébként szőroldó paszta, ez egy táplálékkiegészítő, ezt érdemes adni táppal vagy jutalomfalattal együtt adni. C:

2022. jan. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!