Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisebb állat lenne...

Milyen kisebb állat lenne számomra ideális? Patkány, degu, vadászgörény.... Stb

Figyelt kérdés

Eddig volt két macskánk és régebben hörcsögöm is.

Most nem szeretnék hörcsögöt, mert ők elég rövid ideig élnek sajnos és nem jó érzés hogy másfél év után már lóg a levegőben hogy csak nehogy valami baja legyen.

Plusz valami olyan állatot képzeltem el amit lehet párban vagy csapatban tartani, vagy legalábbis lehet velük aktívan foglalkozni, igénylik a társaságot, nem csak olyan díszállatok.

Már elkezdtem nekiállni keresgélni de nem vagyok 100%biztos.

Azt hiszem a patkány lenne számomra a legmegfelelőbb de úgy hallottam ők sem élnek túl sokáig.

A degu mennyiben különbözik tőlük? Ők is szeretnek az ember közelében lenni?

A vadászgörények is nagyon tetszenek de tartok tőle hogy még úgy is erős szaguk van ha ivartalanítva vannak. Erről van esetleg tapasztalatotok?

Esetleg más tippek állatokra?


Köszi



2022. febr. 2. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
tengerimalac?
2022. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb kisállat nem hosszú életű (2-3 év),de pont addig él,hogy ha megunod a tartását vagy még sem olyan izgalmas mint gondoltad ne kelljen túl adni rajta,csak egyszerűen nem veszel másikat.


Hörcsög,egerek,patkány..

2022. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A patkányis max 3 év
2022. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A degu annyira nem igényli az emberi törődést, mint a patkány, legalábbis én ezt láttam degus ismerősömnél. Őket viszont párban érdemes tartani.

A vadászgörény egyáltalán nem büdös ivartalanul, persze a bűzmirigye megvan attól, de elég extrém helyzet kell, hogy azt használja. Viszont a görény igényei már inkább a kutyáéhoz hasonlatosak. Sok törődést igényel, az eledele drágább, több mindenre kell figyelni vele kapcsolatban.

Én szerintem a patkány jó választás, bár tény, hogy nem élnek sokáig. Ha hosszabb időre szeretnél társat, akkor tengerimalac vagy nyuszi. De mindenképp tájékozódj az állat igényeiről, mert mindkettőnek elég speciális igényei vannak, és ultramagas állatorvosi költségei, szóval jobb nem átgondolatlanul választani.

2022. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Patkányaim voltak, így róluk tudok nyilatkozni. Eleve párban tartandóak és max 3 év az átlagéletkoruk.


A tartásuk olyan szempontból macerás, hogy sok törődést igényelnek. Az enyémek pl kint voltak amikor otthon voltam, ketrecbe csak akkor mentek ha wc-zniük kellett. Baromi intelligensek, gyorsan tanulnak.


A tengerimalac is jó választás, tesómnak volt, ő simán elélt 9 évig, de annak meg bazinagy hely kell.


Az állatorvosi költségek meg valóban ultramagasak ha baj van.

2022. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem két törpenyuszim van otthon, és az évek során rá kellett jönnöm , hogy csodálatos állatkák. Nagyon inteligensek, szelídek, barátságosak és felettébb viccesek. Sok tévhittel ellentétben nagyon is igénylik a társaságot, és nagyon tudnak kötődni a gazdájukhoz. Bizonyos trükköket is lehet tanítani nekik, könnyen megjegyzik. A tartásuk viszonylag egyszerű, és nem is kell a pénztárcádban olyan mélyre nyúlni. Egyébként akár 8-10 évig is élhetnek, az enyémek 6-6 évesek. Szerintem megérne törpenyuszit tartanod, mert ezek a csodálatos teremtmények hamar belopják magukat az ember szívébe😊
2022. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Az Együtt a Kisállatokért Alapítványnak van a ragcsalomentes pont hu weboldala. Ott van egy menü, hogy Kiket mentünk. Ha legörgeted az oldalt megtalálod a tartás feltételeit 10 pontba szedve a ràgcsálók, nyuszik esetében, ami segít dönteni, hogy számodra mi vállalható.
2022. febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2022. febr. 3. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanazok az Együtt a Kisállatokért Alapítványos képek Facebookon is elérhetőek:

[link]

2022. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Niedermüller Péter
2022. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!