Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy hörcsög...

Mennyibe kerül egy hörcsög tartása kb? Tehát úgy értem hogy felszerelések,kaja stb összesen

Figyelt kérdés
Akár részletezhetitek egyenként is.

2022. febr. 22. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Összesen 10 évre: 71398,50 +-237
2022. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
hasznalt ketrec, alom es az allat maga egy futokerekkel nem lehet tobb mint 2e Ft
2022. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Először nagyobb összeget igényel, de ez attól függ, hogy miket szeretnél neki venni.

Ketrec van 5000 Ft-ért meg 15-ért is, ahogy házikó, alagút, itató stb is…


A forgács heti cserével is max. 1000 Ft/hó…

Kaja attól függ milyet veszel, de nem nagy összeg és nem is esznek sokat, tudsz mellette adni zöldséget neki, azt szinte észre sem veszed.. 2000 Ft mondjuk.

Én vettem időnként jutifalatokat, vitaminokat… fogkoptató követ… de ezek is pár száz forintos tételek.

2022. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Volt hogy lomtalanításkor találtam akváriumot,kimostam,hörcsögnek teljesen jó volt,halnak nem biztos.Házat én csináltam hulladék fából-mondjuk kell hozzá szerszám meg némi fantázia,kézügyesség.A bolti rágcsáló eleségen kívül rengeteg mindent megeszik:száraz kenyér héja,dióbél,pisztácia,háztartási keksz,ropi,mogyoró,saláta káposzta uborka paprika dinnye,alma...
2022. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Úristen micsoda rossz tanácsok. 😅


Hetente tilos takarítani a hörcsög helyét. A horcsogmentes.hu oldalon a Takarítás menüpontban tökéletesen le van írva hogy miért.


Száraz kenyér keksz ropi káposzta mind tilos hörcsögnek. A fenti oldalon a Táplálás menüpontban le van írva hogy hogyan kell helyesen etetni.


Én anno ezekre ruháztam be:

Bútorlapokból készült 80*50*40 cm-es hely üveg előlappal 15.000.-

32 cm-es glirex.hu-s parafás kerék 10.000.-

Fa házikók és mászókák használtan kb 5.000.-

Kerámia tál ivóvíznek használtan 500.-

Mindenféle glirex.hu-s szárított szálas növény kb 2.000.-

1 kg glirexes fő eledel 2.000.-

Csincsillahomok 2.000.- (de ez sok időre elég)

Kenderalom 3.000.- (de ez több hónapra elég)

Csutkaalom karom koptatásra 1.000.-

Hörcsög ingyen a Hörcsögmentéstől örökbe fogadva


Ajánlott oldal a horcsogmentes.hu és a glirex.hu oldal mellett nem nagyon van... Az 5.300 fős Hörcsög imádók fb csoportba lépj be. Ott sok naprakész információt fogsz olvasni.

2022. febr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
5. Komolyan bútorlapból csináltad a hörcsög helyét?És ez miért is jó ötlet?Azon túl hogy szétrágja,hogy tartod tisztán?A hörcsög pisi szétmarja,a fa szívja a nedvességet.Az elmúlt 30 évben kismillió hörcsögöm volt,sose panaszkodtak ha kaptak kekszet-nem töltött,kakaós,cukros,hanem natúr,-száraz,kemény,koptatja vele a fogát.A ropi szintén,nem napi rendszerességgel,de szerették a só miatt.Itatónak miért nem jó a golyós,felakasztós itató?Nem borítja fel,nem megy tele forgáccsal...
2022. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

A legtöbb hörcsög nem harap. És nem szaros. :)


Rengetegen tartják bútorlapos helyeken a hörcsögüket Magyarországon. A Hörcsög imádók csoportban látszik. Keressetek rá arra a kifejezésre a gogliban hogy "hanstergehege". Látni fogjátok milyen szépen és ingergazdagon be lehet rendezni. Nem rágja a bútorlapot mert nem tudja megkezdeni. A pisi pedig nem áztatja el 2 okból sem. 1: a bútorlap "színe" egy műanyag fóliaszerű borítás. Így nem ázik át. 2: legalább 10-20 cm vastag alom kell a hörcsögnek hogy tudjon benne ásni. Ahogy a vadonban is tenné. Így nem is folyik le addig a pisi. Főleg hogy a legtöbb hörcsög a csincsillahomokba pisil.

2022. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha semmid nincs hozzá,szerintem kb 10000-et szánj rá,de abból lehet marad valamennyi.Nem hiszem hogy 4-5 ezernél olcsóbban kapsz ketrecet,esetleg használtan.Ha üveg terráriumot csináltatsz méretre akkor kb 100 ft literje-és jó lenne legalább 50 literes.A ketrec jobban szellőzik viszont bosszantó mikor éjjelente elkezdi rágni a rácsokat.Az üveget könnyebb tisztítani.
2022. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Anyám, hogy itt mindenki milyen maradi. 20 éve volt normális dolog egy A4es lapnyi ketrec, rácsos fémkerék, kukorica, szotyi, búza táp.. ma ez ÁLLATKÍNZÁS. Valóban ha valaki vesz ilyen kis vackokat, megvan az egész 5ezerből, de a hörcsög szenved egy életen át. A hjörcsög is egy élőlény, akiért felelősséget vállal az ember. Ezt kéne felfogni. Nem csak a kutya meg a macska érdemel tiszteletet. A hörcsög is érez, unatkozik, boldogtalan tud lenni. Egy normális hörcsögketrec 15ezer forint körül van. A terrárium bútorlap stb sokkal jobb, biztonságosabb. Egy normális kerék 5-10ezer. Egy normális táp 2ezer. Legalább 4-5 ház kell neki, darabja 1-2-3ezer. Normális alom legalább egy ezres. Alsóhangon 30-40ezer egy kezdőszett egy hörcsögnek.
2022. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát,azt hiszem nem vagyok egyedül ha azt mondom,40 ezret beruházni egy hörcsögre irreális és felesleges.Nem kétlem hogy mint minden hobbinál a csillagos ég a plafon,de akkor is...Normális kerék-a hörcsögnek az lesz normális amelyiket használja és megszokja,mivel nem internetezik és nem tudja hogy van másfajta is...
2022. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!