Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillának kell EU-s útlevél?

Csincsillának kell EU-s útlevél?

Figyelt kérdés
Van egy csincsillám de most külföldre költöztem és ki akarom hozni kell neki útlevél vagy van kötelező oltás?
2010. szept. 12. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem kell (pontosabban 2 éve még nem kellett).
2010. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell, de a biztonság kedvéért keresd fel a hozzátok legközelebb eső hatósági állatorvost. Én a patkányomat akarom majd vinni és adnak papírt róla, hogy nem beteg, milyen nemű, gazdi neve stb. Ez ingyen van.

De attól függ hova viszed. Ha nem uniós országba akkor előbb mindenképp hívd fel a határátkelőket és menj el a hozzád legközelebbi vám- és pénzügyőrségre érdeklődni. Kutya, macska, görény : ezeknél kötelező az útlevél.

Van ahol karantén is van. Sőt, úgy tudom Angliába pl a patimat se vihetném, akármilyen egészséges, vagy csak hosszú tortúra után. Ami mondjuk nem érdekel, mert Ő az ÉN patkányom, nem hagynám magára.

Nekem pl azt mondták a vámon, hogy mivel "csak" hobbiállat ezért nem kell neki semmi max a hatósági igazolás amit az előbb leírtam. Patkánynak is adhatnak microchipet, de útlevelet nem, mert az útlevél veszettség elleni oltáshoz kötött, de a patkányoknak nincs ilyenre oltásuk. Érdeklődj állatorvosoknál, vámon mindenképp, hatósági állatorvosnál és ha teheted akkor a városotokban vagy a legközelebbi olyan nagykövetségen ami az adott ország zászlaja alatt működik. Értsd: ha pl szerbiába mennél akkor pesti szerb nagykövetséget próbáld elérni -nekem nem sikerült..:P- valamint a határátkelőket is hívd fel. MÁV-on csak akkor szállítsd ha előre informálódtál, kell-e neki külön jegy -az én patimra azt mondták, csak akkor vihetem be a kocsiba ha az utastársak megengedik..dögök- és az sem mindegy, hogy nemzetközi viszonylatban milyen járművön engedélyezett az élőállat, hobbiállat szállítás. Lehet, hogy nemzetközi vonatra nem engedik fel. És az még nagyon fontos, hogy ha haza is akarod hozni akkor EZT is kérdezd meg mindenhol még itthon!!! Mert kifele könnyű vinni csak a magyarok nem engednek vissza kiskönyv ill. állatútlevél nélkül...Szóval minél több helyen érdeklődj, kérdezz rá mindenre. A vámosok még azt is mondták, hogy kérjek a határon egy igazoló lapot, hogy átviszek egy állatkát és visszafele ugyanezzel igazolom a magyaroknak, hogy ez az én állatom.

A legdurvább: rakhatsz bele chipet-minden regisztrációval, könyvvel együtt kb 7ezer ft-,de csak akkor van értelme ha olyan helyen viszed át-határátkelő- ahol van a chip leolvasására alkalmas eszközük. A chip regisztrációjánál meg figyelni kell, mert képes a doki és nem csinálja meg rendesen, mert lecarja. 2héten belül kell neki véglegesíteni valamit, de már nem emlékszem mit.

Van kifejezetten állat egészségügyi határátkelőhely is....

Én még nem utaztam a kisállatommal,de azért utának járok mindennek. Neten nehéz jó dolgokat találni, de sok szerencsét hozzá!

Bocsánat a hosszú levélért, remélem azért segítettem.

Minden jót Neked és a csininek))

2010. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én is innen próbáltam kiokoskodni valamit..hátha segít.

17:24 voltam

2010. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget. Egyébként Németországba hoznám és vonattal.
2010. szept. 12. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Sikerült kimennetek a csinivel?)
2010. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Épp mondtam volna,hoyg szimplán csempészd ki,de vonaton ez tényleg nem megy:(Mi kocsival költöztünk ki Svájcba(ami ugye nem is EU-s)és addig letakartuk a hordozóját pokróccal,bevágtam rajta a szunyát és így áthoztuk.De igazából az volt a jó,hogy egy ember sem volt a határátkelőnél,úgyhogy akartunk volna,akkor sem tudtunk volna megmutatni nekik semmiféle papírt,mert nem votlak ott.Jah meg nem is votl papír:DDD
2011. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!