Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartás kérdés?

Tengerimalac tartás kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hónapos tengeri malacot kereskedésből érdemes elhozni ? Nem túl idős már ?


Köszi



2022. márc. 10. 17:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

2 honapos? Hogy lenne mar idos?

Egyet nem erdemes hozni, minimum parban tartandok. Most az, hogy kereskedesbol alapvetoen mennyire egeszseges egyedeket kapsz, passz. Nekem meg 15 eve onnan volt 2 malackam, 6-7 evet eltek, de hallottam, hogy manapsag mar inkabb ha megtehetjuk, ne kereskedesbol hozzunk.

2022. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Kereskedésből nem érdemes állatot venni. Keresd fel a Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületet.
2022. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Ebben a csoportban minden helyes infót megtalálsz a tengerimalacokról: [link]
2022. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem idős, sőt, még kölyök, DE kereskedésből NEM veszünk állatot, hacsak nem kockáztatod, hogy beteg, gyenge, random nemű állatot viszel haza, és támogatod ezzel lényegében az állatkínzást.


(+ egyedül nem tartunk malacot, csak párban, esetleg csoportban. Két malackában gondolkozz, vagy két lány, vagy egy idősebb és egy fiatal fiú, vagy ivartalan fiú és egy lány.)

2022. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A kisállatkereskedésekkel még az is probléma, hogy azt mutatod, hogy van kereslet. A kereskedések 99%-ában rossz körülmények között tartják az állatokat, sőt azt sem tudják, hogy hogyan kell, tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb kereskedő képes magabiztosan mosolyogva hülyeségeket mondani a szemedbe, az állat igényeivel, és tartásával kapcsolatban.

Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy ha van kereslet, akkor van kínálat is. Te megveszel egyet, a kereskedő vesz helyette kettőt, hogy eladja. Most lehet hogy te pont egy tudatos gazda leszel, aki ismeri, és figyelembe veszi az állat igényeit, de rengetegen úgy gondolják (ez is tapasztalat), hogy a kisállatkereskedő ért az állatokhoz, ami amúgy logikus is lenne, csak sajnos bárki lehet kereskedő.


A lényeg az, hogy ha veszel egy malacot, akkor a kisállatkereskedő örömében vesz többet, mert látja, hogy van rá kereslet, és ő a pénzt látja az állatokban (ezért kereskedés). A vásárlók többsége a kereskedésből tájékozódik, de a legtöbb kereskedőnek fingja nincs az állat igényeiről (pl.: a legtöbb kereskedésben magos tápot ajánlanak, pedig a tengerimalac fűevő, gyakran ajánlanak apró ketreceket, pedig igenis van mozgásigényük, és pszichológiailag is ártalmas nekik a kicsi hely, na meg az egyik legszociálisabb állatnál azt mondják, hogy egyedül is jól érzi magát (egyszer elkezdett velem veszekedni egy kereskedő, hogy milyen hülyeséget beszélek, amikor azt mertem mondani, hogy a tengerimalac társas lény)), így a végén az állatnak lesz rossz.

Így ha malacot veszel kereskedésben, közvetetten támogatod az állatkínzást. Persze az állatok megérdemlik, hogy szerető otthonba kerüljenek, de sajnos amíg megvesszük őket, addig a kereskedő azt látja, hogy van kínálat, és bárkinek eladja az állatokat, aki fizet érte.


Nem mellesleg a kereskedésekben rengeteg a beltenyésztett, beteges állat, amin a kereskedésben lévő tartási körülmények sem segítenek. Gyakran eleve valamilyen élősködővel, börbetegen kerülnek az állatok a gazdához, ráadásul a legtöbb könnyen megbetegszik. Persze vannak szerencsésebbek, de nem az a jellemző.


Ezért ajánlják a malacmentést. Természetesen ott is vannak beteg állatok, hiszen mindenféle szörnyűbbnél, szörnyűbb helyről származnak, de mégsem ér meglepetésként, ha valami tartós betegsége van, mert a mentés tájékoztat. Nem adják ki akárkinek, az örökbeadás előtt ellenőrzik a leendő gazdit, és nem utolsó sorban, ha egyet örökbefogadsz (ha nincs malacod, egyébként minimum kettőt kell, hogy örökbefogadj), akkor kettőt mentesz meg. Egy aki hozzád kerül, és egy aki a mentésnél a helyére.

2022. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Találtam tenyésztőt, holnap megyek hozzá.


Egy olyan kérdésem lenne, olvastam ilyet is, olyat is.


Két hímet szeretnék. Ha egy idősek lesznek, kell ivartalanítani őket, vagy meglesznek egymás mellett ? Olvastam olyat, hogy ha két hím lesz együtt akkor nem kell ivartalanítani, mert felesleges és olvastam olyat is, hogy kell, mert ha nem, akkor sokat fognak harcolni és akár vérig is mehetnek.. mi az igazság ?


Gondolkodtam 1 hím egy nőstény mellett is, de nem tudom őket annyi ideig elkülöníteni, amig a hímet nem ivartalaníttatom, az esetleges vemhességet nem szeretném bevállalni.

2022. márc. 10. 23:38
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A hím tengerimalacoknál az ivartalanítás annyit tesz, hogy tudnak-e nemzeni vagy nem. Nem befolyásolja a viselkedésüket és temperamentumukat.


Két egyidős hímnél elég lutri. Ha az egyik nem domináns, a másik az, akkor általában "megbeszélik" és ezzel le van tudva. Ha viszont mindkettő domináns (így jártunk mi is anno, és még rengeteg gazda), akkor vita lesz, és nem maradhatnak együtt. Nem tudom milyen tenyésztőt találtál, de általában két hímet emiatt nem is szoktak odaadni. Kezdetben persze remekül elvannak, hiszen picik még, de amint elérik a kamaszkort, elkezdődhetnek a problémák, amik bármikor elfajulhatnak. Szóval lehet, hogy fél évig minden okés lesz, aztán meg az egyik megtámadja a másikat. És persze az is lehet, hogy tökéletesen meglesznek együtt életük végéig.


Én azt ajánlom, hogy most hozz el egy nőstényt, és foglalj le egy hímet, akit akkor hozol el, ha már műtéti súlyban és korban van. Vagy hozz el egy nőstényt, és az egyesülettől érdeklődj, hogy van-e náluk elvihető hím (náluk úgyis mind ivartalan). Nem nagy gond, ha kevés időre egyedül lenne a tengerimalac, akit hazahozol, mert úgyis "úton lenne" a társa.


Megkérdezhetem, hogy milyen tenyészetet találtál? Van pár kamutenyészet, nehogy átverjenek.

2022. márc. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás a hím tengerimalacok viselkedését nem befolyásolja (tehát ettől nem fogják jobban kedvelni egymást). Ivartalanítani csak akkor kell a hímet, ha nősténnyel szeretnéd tartani. Ha hímeket szeretnél ott ajánlott a fél év korkülönbség, hogy könnyű legyen nekik eldönteni ki lesz a domináns. Pl. veszel egy kicsit majd fél év után veszel a már meglévő malac mellé egy kicsi 4 hetest, vagy veszel egyszerre egy fél évtől idősebbet meg egy kicsi 4 hetest. Így adott a rangsor, hogy az idősebb lesz a domináns.

Én sajnos két egykorú hímet vettem és nem jönnek ki jól, különösen nem bántják egymást, csak az egyik mindenhonnan elzavarta a másikat, nem volt nyugta szegénynek, így csak elválasztott ketrecben tudom őket tartani. Persze egykorú hímek is néha kijöhetnek jól, de az esetek többségében sajnos nem így van. Én hittem, hogy majd kivétel leszek, de nem így lett.

2022. márc. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


TmT tengerimalac tanya a neve.


Ha esetleg komárom megyében tudsz megbózhatót, szívesen fogadom a tanácsot!

2022. márc. 11. 00:02
 10/19 anonim ***** válasza:
A TmT-t sajnos nem ismerem, de lecsekkoltam és elég fura dolgokat posztolnak facebookra. (Madár a malacok közt, két hím testvért csak párban adna stb.) Régi posztok ezek, azóta remélem változtak, és remélem igazi tenyészet (kérdezd meg tőle, hogy adnak-e származási lapot).
2022. márc. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!