Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Terhes lehet a tengerimalacom?

Terhes lehet a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
1 hónapja vásároltam egy (2 hónapos) lány tengerimalacot egy másik mellé. Az eladó azt mondta, hogy előtte fiukkal volt szóval lehet hogy terhes lehet hogy nem. A hasa még mindig nem nő viszont nem engedi magád simogatni csak a fejét és az első lábainak a lapockáját. A háta felé vagy a hasa felé nyúluk rögtön elfut. Ez lehet erre utaló jel?
2022. ápr. 13. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hasa nem nőtt 1 hónap alatt, akkor nyilván nem vemhes. A has az állatok legsebezhetőbb pontja, míg a hát a párzási és a dominanciai zóna. Nem is ajánlott ezeken a területeket simogatni préda állatokat, ha mégis engedi az állat, akkor teljes a bizalom. Teljesen normális a viselkedése, ne erőltesd a tapizást, ha nem engedi, mert neki az mást jelent, mint neked.
2022. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok benne olyan biztos, hogy nem vemhes. 60-70 nap a vemhességi idő tehát most félidős lehet, a hasa még simán nőhet, de ha pl csak egy utód lesz nem is lesz olyan nagy hasa.
2022. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem akkor a kézhez szoktatásával még várok 3-4 hetet, hogy ha esetleg vemhes akkor ne stresszeljem.
2022. ápr. 13. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
4 hetesen lesznek ivarérettek, kb ekkor hoztad el. Az ivarzási ciklus 14-18 napos, vemhesülni a 16. napon képesek. Ez nagyon ki lett centizve, ha mégis vemhes. Amúgy nagyon egyszerűen kideríthető, ha a hasán nem is látszik. Mérd a súlyát pár naponta. Ha gyarapszik, akkor valóban vemhes. Kis létszámú alom esetén a kölykök nagyobb súllyal születnek. De körbe is ölelheted a hasát a kezeddel, finoman, óvatosan. Nyomkodni, megszorítani a hasát tilos. A magzatmozgásnak már érződnie kell, ha vemhes. Viszont a túl korai vemhességnek igencsak van kockázata. Ha biztosra akarsz menni, vidd el egzotikus állatokra specializálódott állatorvoshoz, aki megtudja állapítani. Egyébként kell majd mellé társat venned, de az lehetőleg ne kereskedésből legyen és ezt nem csak az esetleges vemhesség miatt írom.
2022. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ketten vannak, csak őt hoztam kereskedésből. A másik malac ő ismerőstől van és most lesz 2 hónapos lány. Szóval mindekttő fiatal még
2022. ápr. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!