Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányok kiiktatása a padlásr...

Patkányok kiiktatása a padlásról valakinek valamilyen tipp?

Figyelt kérdés

Nem nyest, patkány.Láttam saját szememmel.Hetek óta méreggel próbálom kiiktatni őket, pár meg is döglött,mert elég sok döglégy lett a padon.Egyik patkány tetemet én vittem le(akkora volt, mint egy kisebb macska)De úgy veszem észre hogy sosem fogynak el.Fejem felett rágcsálnak, kegyetlen hangos.Macskáim semmit sem érnek, nagyon szelídek.Élve fogóba nem mennek bele.Ultrahangos riasztót nem merek venni mert itt a gyakorin csakis olyanokat olvastam hogy semmit sem érnek.Plafont ugyebár nem verhetem szét.Hogy szabadulnátok meg tőlük? Kész horror azóta az életem.Mintha elfoglalták volna a házat.Sajnos a ház vályog..

4 fajta mérget is vettem már nekik. Vegyek vadászgörényt? Füstöljem ki? Másfél hónapja ez megy,nem akarnak fogyni.



2022. ápr. 18. 03:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ez padlás? Hipót locsolj szét.
2022. ápr. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen padlás.Hipót? Ez komoly?
2022. ápr. 18. 04:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na nálam ugyanez volt a történet, elkezdtem etetni a kóbormacskákat, van köztük egy, ami brutál módon írtja a rágcsálókat a kertben.

A padlásra meg valószínű egy menyét, vagy nyest ment fel, és az lerendezte az egész kolóniát.

Nálam is hülyét lehetett kapni a padlás miatt, iszonyat hangosak voltak, patkányfogókban hordtam le őket.

Most viszont már vagy 4 hónapja kuka csend van, néha visszanéz az a menyét, vagy nyest, de az nem kapar, az csak trappol, meg mintha pakolna egy cigánycsalád kb olyan.


Vagy teljesen fel kell számolni azt, amire jönnek azok a dögök, magok, dió, gyümölcsök, élelmiszer, vagy rengeteg macskát, kutyát tartani.


Én még vas, meg rézgálicot, benzint is szórtam, locsoltam szét, 1-2 hétig működött, aztán kezdődött minden elölről.


Ha meg kihívsz egy ilyen vadászgörényes embert, elkér 50 rongyot, de pár hónap múlva újra megjelennek a patkányok.

2022. ápr. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

ja, meg ha macskáid vannak, eszedbe ne jusson mérgezni!!!!!!

Ultrahangost se, mert attól is hülyét kapnak.

Nálam jó volt az ultrahang, de akkor nem volt semmilyen állatom.

Viszont a szomszéd vakaréka idegbeteg módon ugatott tőle.

2022. ápr. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gipsz, liszt, cukor keveréke. Nem tufom már az arányokat de ha rákeresel kiadja a google.

Nekem is volt fent valami rágcsáló a padláson, de ez megoldotta.

2022. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívj fel egy vadászgörénnyel+kutyával dolgozó rágcsálóírtókat. Ők méreg nélkül írtanak. A kutya és a vadászgörény közös erővel összedolgozva írtja ki kb. bárhonnan őket. A patkány roppant intelligens állat. Ha látja hogy egy társa elpusztult attól amit evett, utána kikerüli és abból nem eszik. Van olyan is hogy túléli a mérget és "hozzászokik", ebben az esetben rezisztens lesz az ő kicsinye aki megszületik a méregre. Ha nyugalmat szeretnél akkor hívd ki akiket említettem.
2022. ápr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha háziállatot tartasz, és nem akarod, hogy keserves kínok közepette pusztuljon el (sokkal gyötrelmesebb kínok között, mint az állatorvos által terminális, végstádiumú betegségek esetén adott eutanáziás injekció/infúzió), akkor a mérgeket felejtsd el.


Ha őket is meg akarod kímélni (nem akarod elpusztítani), ma már van úgynevezett élve fogó csapda is, beleesik, aztán vagy belepusztul az étlenségbe (ha hagyod), vagy fogod, és elviszed jó messze a házadtól/lakásodtól egy erdőbe, mezőre, és ott élheti a kis életét.

2022. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Múltkor vettem élvefogót.Amibe belefér 6-8 patkány egyszerre.Tettem bele kolbászt,de semmmi kikerülik.Ezt a gipsz+cukor+liszt dolgot most próbáltam ki, kíváncsi leszek rá hogy bevalik e.Vizet is tettem nekik mellé.Na mindegy.Tegnap vettem megint rágcsálóírtíló pépet.Letettem a lyukhoz,15 perc múlva az összeset megették(vagycsak elraktározták maguknak). Van egy srác aki párkányírtással foglalkozik,kb 2 utcával lakik arrébb,beszéltem vele kb 15 ezret kérne el.Van neki kutya,vadaszgörény és látom a videóit ahogy a kutyák nyírjak kifele a patkányokat.Ha nem válik be a gipsz,a hipó stb szólok neki.Élve fogó is 10es be került.Érdekes hogy nem mennek bele pedig sosem láttak ilyet ezelőtt.
2022. ápr. 18. 10:35
 10/12 A kérdező kommentje:
*rágcsálóirtó
2022. ápr. 18. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!