Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a nyúlhoz?

Figyelt kérdés

Milyen módszerek vannak a nyúl vágására?

Szigorúan a kérdésre várom a kommenteket.

Van valami egyszerű ábra, szemléltető videó ahol bemutatják?

Akik veszekedni jönnek, azok kapnak egy szavazást, hogy ott éljék ki magukat.



2022. ápr. 24. 16:08
A kérdező szavazást indított:
Kegyetlen vagy! (Brühü)
Nem zavar!
26 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Videóm nincs (neten szerintem találni fogsz), de megpróbálom röviden leírni.


1. Hátsó lábnál felemelve egy tompa és nehéz tárggyal fejbeütöm őket a fül alatt, tarkótájékon. Ha elvesztette az eszméletét, akkor két hurokkal a boka alatt felfogom a "rémfára" a két hátsó lábánál fogva.


2. Éles (szörnyen éles!) késsel én a gerinc felől vágom le a teljes fejet, torok felől szerintem sokszor nehezebb megtalálni, hiszen sok nyúl tokás. Erősen és gyorsan kell csinálni.


3. Megvárom, míg a vér nagyja kifolyik, az esetleges rángatózás abbamarad és a boka (a kötözés) felett körbevágom a bőrt, óvatosan, hogy az Achilles-ínt ne vágd át, mert akkor kicsit rosszabb folytatni. Körbevágod, majd a has felé felvágod a combon a bőrt.


4. Lehúzod a combról a bőrt, a hason és a háton keresztbe vágod, hogy a csak a farok és az ivarszerveknél maradjon meg a szőr.


5. Ezután az egész bőrt lehúzhatod, akár egy pólót, a mellső lábakat ki kell bújtatni, csuklónál el lehet vágni szépen az ízületet.


6. A hasfalat a középvonalban óvatosan vágd fel kb szegycsontig. Tedd be a két ujjad és aközött vezesd a kést, hogy biztosan ne érj belet.


7. A farokcsigolyák között lehetőlég minél közelebb a törzshöz elvágod a farkát, de ne menjen túl mélyre a kés. A comb és a törzs között finoman bevágsz mindkét oldalon, majd a medencét hátrafeszíted úgy, hogy a két combot a hát irányába tolod, miközben az ujjaiddal a gerincen ellentartasz. Nem biztos, hogy el fog roppanni az álízület, szóval szépen meg kell keresni a test középvonalában, hogy hol találkozik a két medence csont. Ott a rostos porcos összeköttetést átvághatod, de ha egy kicsit megfeszíted a kés hegyével fiatal nyúlnál egyből szét pattan. Az izmokat vágd át óvatosan, de a belekbe ne érj bele.


8. Ha végig felvágtad a hasfalat, akkor a faroknál fogva az egész végbél/húgy traktusnál fogva ki tudod zsigerelni. A gyomrot erősen megmarkolva ki fog húzódni a nyelőcső is.


9. Májról csípd le az epehólyagot, a vesét én benne szoktam hagyni a májjal együtt.


10. A rekeszt szúrd át, a bordaporcokat vágd egészen végig késsel. A szív és tüdőt megfogod és kihúzod (szintén jön vele együtt gyakran a légcső).


11. A hurokból az egyik lábát kiszabadítom és az ízületnél a cusklóhoz hasonlóan elvágom. Kicsit macerásabb, nem szoktam olyan jól megtalálni mindig és a bőr is sokszor akadályoz, de gyakorlat teszi a mestert. A másik lábát már úgy csinálom meg, hogy a karkasz már egy vajlingban van.


Végeztünk.

2022. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
1. RÉNfa és nem RÉMfa
2022. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Élvezz el rá....
2022. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm!

2-es: Én értettem az idézőjelet.


A szőrmével foglalkozik valaki manapság?

Jó lenne minden lehetséges részt felhasználni, gondolom házi körülmények között is van rá lehetőség, szívem szerint mindenképp szeretném hasznosítani valami módon. Esetleg a kezelésről valami szakirodalom elérhető a témában?

Régen gondolom voltak kisebb helyek ahova leadták tömegesen, vagy házilag csinálták?

2022. ápr. 24. 16:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve ha a szőrme hasznosításra kerül, a folyamat mennyiben különbözik a fent szemléltetettől?
2022. ápr. 24. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

2-es köszi, úgy látszik ez is olyan mint a szarvas.


Szociban volt nyúlleadás is ma már nincs, max szerződéssel, de az olyan 40-60 nyulat jelent havonta, plusz kell hozzá ismeretség.


Szőrmét ki lehet készíteni, de ha szintén nincs olyan ismerős, akinek ez a hobbija, senki nem fogja felvásárolni tőled.


Egyébként az élősúlynak kb 30-40%-a veszik el.


Húson kívül mást nem igen lehet belőle hasznosítani.

2022. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Egy csomó cikk van neten erről, nem igaz, hogy nem találtál egyet sem... Szerintem az egészet csak azért írtad, hogy hátha jön valaki aki a nyulak levágása ellen van és jól eltudsz majd vele vitázgatni... Te sem gondoltad volna, hogy pont gyakorikérdéseken találsz egy olyan embert, mint az első válaszoló, aki letudja írni neked a pontos lépéseket.
2022. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

5:

A mellső lábaknál ugyanúgy kell csinálni, mint a hátsóknál, hogy ne mint egy pólót húzd le, hanem mint egy lepedőt.


Előbbinél vérrel, testnedvekkel szennyeződhet a bunda.

2022. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"köszi, úgy látszik ez is olyan mint a szarvas"


Igen, pont úgy kell írni mint a szarvasnál.

2022. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
4. Nem az idézőjellel volt a problémám, hanem a szóval.
2022. ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!