Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek kezdeti patkányinvá...

Mit tegyek kezdeti patkányinvázió ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos, tegnap észrevettem, hogy a baromfiudvarban megjelentek a patkányok. Egyelőre még nem látok többet, csak hármat.

Nagyon el vagyok keseredve! Férfi létemre majdnem sírtam! Éjjel is nagyon rosszul aludtam!

Pedig, annyira odafigyelek mindig! Amit meghagynak takarmányt, azt éjjel mindig beszedem!

A takarmányt cefréshordókban tárolom, ahhoz nem férnek hozzá! De, sajnos nappal ott van a takarmány a tyúkok előtt, hiszen azt eszik!

4 éve már megküzdöttem velük még a másik házban. Igaz, akkor én is hibás voltam, mert zsákokban tároltam a takarmányt és éjjelre is kint hagytam a tyúkok eleségét.

Akkor annyira elszaporodtak, hogy felszámoltam a baromfiállományomat! Annyira kezelhetetlenné vált a helyzet, hogy nem láttam jobb megoldást! Utána eltűntek.

Néztem görényes irtókat, nem tudom mennyire hatékonyak vagy csak a látvány árat kell megfizetni... 100 ezer forint körül mozog az áruk.

Vagy vannak mérgeket kihelyező cégek, amik jelentősen olcsóbbak, de kérdés mennyire hatékonyak!

Nem tudom mit tegyek! Nagyon szomorú vagyok, a sírás kerülget állandóan!

Annyira szép dísztyúkállományom van! Sok helyet megjártam miattuk! Különleges fajtájúak! Mindenki megdícséri őket!

Nem szeretném őket felszámolni, de nem tudom megéri e ilyen hatalmas összeget kiadni a görényes irtóknak, mert, nekem nincs pénzem arra, hogy fél évente kihívjam őket!

Imádom az állataimat, de elgondolkodtató, hogy megéri e a rengeteg munkát, fáradságot, pénzt, ha még a patkányok is megjelentek...

Kutyám nincs, nem is szeretnék tartani.



2022. ápr. 25. 07:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Sima patkányméreg, de csak az férjen hozzá.
2022. ápr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

A fészerben, a farakás alatt van a fészkük. Ott nappal is félhomály van. Nem tudom, hogyan férnének oda a görényesek.

Nagyon szomorú vagyok... Már éjjel óta ezen gondolkodom, mit tegyek!

Az a rengeteg energia, pénz, amit beleöltem a tyúktartásba! Most egy csapásra megy a semmibe...

Gondolkodom rajta, megéri e nekem 100 ezret kiadni görényes irtóknak vagy számoljam fel az állományomat...

Ráadásul, akkor a szomszédaim is megtudnák, hogy vannak patkányok, amit nem szeretnék, dehát nincs más megoldás!

Vagyis ez a három megoldás van: állomány felszámolás, görényesek vagy méreg kihelyezésesek.

2022. ápr. 25. 07:16
 3/39 A kérdező kommentje:
Holnap megyek veszek patkánymérget, hátha...
2022. ápr. 25. 07:17
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívj patkány írtókat!
2022. ápr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

A boltban kapható méreg semmit se ér csak eteted őket és nem olcsó. Érdemes méreg kihelyező irtót kihívni mert abban amit ők helyeznek ki magasabb a hatóanyag tartalom és olyat venni sehol se lehet.

Nem annyira vészes ezeket megfizetni tavaly 50 ezer körül volt ,kijött kihelyezték és 5 nap alatt megszűnt minden patkány mozgás. Előtte bolti méreggel etetésre ennél többet költöttem és ráadásul semmit se használt.

2022. ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Kéne egy vagy több kotorékeb! Nagyon ügyesek, kitartóak.
2022. ápr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Őszinte legyek, nem szeretném, hogy megtudják a szomszédok, meg az utcában lakók!

Az idősek kihaltak és újgazdagok költöztek az utcába az utóbbi években.

Akkor úgy néznének rám, mint a véres rongyra!

A szomszédaim nagyon rendesek, de tudom, hogy a patkányoknak már nagyon nem örülnének!

Ezért is hajlok inkább a méreg kihelyezésesek felé első körben.

2022. ápr. 25. 07:39
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed ők az arany közép út. Sok sikert kívánok. Nekem évekig tartó hiábavaló harc után ők oldották meg a problémát elérhető áron és rövid idő alatt.
2022. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Melyik céget hívtad ki vagy mindegy?

Van jó pár ilyen méregkihelyezős cég.

2022. ápr. 25. 07:50
 10/39 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy küzdöttél velük! A bolti mérgek csak kidobott pénz... Tudom jól én is, sajnos...
2022. ápr. 25. 07:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!