Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki tapasztalt már ilyet a...

Valaki tapasztalt már ilyet a tengerimalacánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok

4 éve van egy kopasz tengerim ,és mostanában kisebb kihagyásokkal legalább egy héten egyszer , állandóan hajnalba arra ébredek, hogy úgy veszi a levegőt mintha asztmás lenne vagy olyasmi módon veszi a levegőt . Utána olvastam, hogy puffadás is okoz ilyet viszont én nem adok neki semmit ,csak szénát, versela complete cavia tápot, és egy nap egy kis darab c vitaminos uborkát ( csak így tudom a c vitamint bevinni neki ,vízben nem hajlandó meginni) szóval azt kizárnám.

Illetve ott van a megfázás amit nem hiszek mert a szobámba átlagosan 26 fok van direkt és nincs huzat sem erre mindig oda figyelek.

Mikor megébredek a légzésére óvatosan kiveszem és lerakom az ágyamra ott elkezd futkározni és kuruttyolni ( tudjátok mikor jól érzi magát és csipog:D) majd kis idő múlva elmúlik a "hörgés"

Egyébként mikor furán veszi a levegőt ugyanúgy eszik,iszik pörög.

Van társa is ő is kopasz de ő nem csinálja ezt egyáltalán. Ez az állapot nem állandó ,van olyan hogy 3 hétig semmi majd 2 hétig heti egyszer ezt csinálja, de napközben sosem

Persze elviszem orvoshoz, csak itt nincs egzós doki a közelünkben az másfél óra utazás.

Kíváncsi lennék valaki tapasztalt e már hasonlót?



2022. ápr. 29. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Poros alom/széna nem okozhatja esetleg? Lehet neki gyengébb a tüdeje mint a társának.

Ha dokihoz viszed próbáld meg felvenni telefonnal mikor csinálja, a dokinál nem biztos hogy pont fog produkálni egy ilyen "rohamot"

2022. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!