Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl tulajdonosok?

Nyúl tulajdonosok?

Figyelt kérdés

Körülbelül mennyire jön ki havi szinten a nyúl tartása?

(Nem várt anyagi költségeken kívül)


2022. máj. 4. 19:04
 1/8 anonim válasza:
50%
Hát ugye ételt, szalmát, szénát kell venni neki, télen tápot is adni kell neki, nyáron mi csak lucernát szoktunk, vagy a miénk megeszi a füvet is. ( Pici korában kell figyelni, akkor nem eheti meg). Aztán egyszer kell megvenni de ugye ketrec, v ahol lakik majd. Nem olcsó mulatság, de közel sem kerül annyiba mint én kutya v ló, tehát ha kis társaságra vágysz, így jössz ki legjobban anyagilag
2022. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem egy 6 kilós házi keverék nyuszi, akit háziállatként tartok, télen legfeljebb 7 ezer forint de az a legteteje, az is csak azért, mert kint van tartva a kertben és sok táp kell neki télen, hogy bírja. Tavasztól, mikor már sok füvet tud enni, van, hogy nem is igazán kell rákölteni egy hónapban, mert egyszerűen nem eszik meg annyi tápot és szénát. Szénát kb 1-2 ezer forint/kilóért tudsz venni, szalmát olcsóbban. A táp az helyfüggő.
2022. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És az igaz, hogy nyirkos vagy nedves füvet nem ehet?

Van udvar, kint is lenne jó időben, de mondjuk kora reggel még nyirkos a fű, vagy eső után vizes, azt tényleg nem eheti meg?

2022. máj. 4. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem túl egészséges neki, puffadást okozhat azt hiszem, egy minimális mennyiség nem fog megártani, ha pl kiengeded és a szaladgálás után beleeszik, bár nyúlfüggő. Ha máshogy nem tudod megoldani, eső után szedj, rázd le jól aztán tedd valahova száradni a füvet
2022. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 4. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Ingyen van. Az árokparton kell neki szedni eledelt, és kész.
2022. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk törpenyulunk van. Minőségi táppal, minőségi szénával, néha fűvel, zöldséggel, gyümölccsel etetjük. Pluszba jutalomfalatok, rágcsálnivalók, immunerősítő. Havi 10-15 ezer körül jövünk ki.
2022. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1es vagyok, segítettem, de pontozzatok le basszátok meg
2022. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!