Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » "Játék" nyuszinak? (Kérdésed...

"Játék" nyuszinak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Milyen játékot csinálhatnék neki, amivel elfoglalja magát?

Az a kedvenc elfoglaltsága hogy rágja a ketrecet, a műanyag részt is, meg a rácsot is.Fogkoptató fa van bent neki, azt se hiszem hogy ki akarna jönni, mert ha kiengedem pár percig kint van,aztán visszamegy és lefekszik.Miért csinálja ezt?A ketrecről pár helyen már lepattogzott a festék:S 3hónapos egyébként a nyuszi

Az biztos hogy nem éhes táp,széna,víz van előtte.

Előre is köszi:)


2010. szept. 17. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

vegyél neki plüss nyuszit.. nálam bevált:

http://www.youtube.com/watch?v=EgOTkot7ZYk


a videon az én nyulam van :)

fiú...4év körüli

2010. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Kell pár ezer év az "evolúcióban" ,hogy a nyusziból játékos társa válhasson az embernek.


Jelenleg szép aranyos, de nulla az igénye és a képessége bármiféle érzelemre......

2010. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

17:27

Arra vagyok kíváncsi, hogy az állatbarátként emlegetett emberi társadalom még milyen állatot akar domesztikálni és "kínozni" ebben az életidegen környezetben?

2010. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Azért rág, mert a fogát így koptatja. És valóban a nyúl nem olyan mint a kutya, nincs igénye játékra. A videón meg nem játszik, hanem szaporodni próbál...
2010. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Azért rág, mert a fogait koptatja. Állatkereskedőnél vegyél neki ún. nyalósót. (Ráadásul akkor több vizet is fog önitatóból inni.)Tavasszal, nyáron és összel kisebb darabokra vágott fűzfavessző is jó. Alomnak fenyőforgács a jó. (A kemény forgácsok - tölgy, bükk - nem szívják fel a vizeletet.) A körmeit időnként állatorvossal vágasd le, mert ha túl nagy, aláfordulhat, eltörik és sebesülést okoz. (500 Ft-ért levágják a körmét.)
2010. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Ne aggódj a nyulad miatt, csak foglalkozz vele... lássa, hogy a te falkádba tartozik. Én szoktam neki beszélni, simizni rengeteget, de ha látom, hogy épp olyan napja van, akkor hagyom. A nyulak amúgy is más életciklusban élnek mint mi emberek. Ennél is, meg az előző nyulamnál is megfigyeltem, hogy sokszor pár napig aktív, aztán 1-2 napra visszavonul és csak fekszik, alszik, aztán megint élénkebb lesz pár napig. Játék igénye olyan értelemben, mint a kutyáknak tényleg nincs, de ettől függetlenül egy nyúl szeret felfedezni. Mi építettünk neki akadálypályát ahol mászhat felfele is, meg össze vissza. Imádja. Amúgy meg ez is, meg a másik is volt, hogy provokált, ilyenkor kergetőzőset akar(t) játszani.

Az sem igaz, hogy nincsenek érzelmei. Nekem volt már kutyám és macskám is... a nyúlnak is kb ilyen érzelmei vannak. Sokszor jön, bújik. Mikor hazajövök jön oda egyből, ha mászkálok a lakásban követ mindenhova. És még ő is csak 3 hónapos. A másik nyulam nem volt követős, de bújni ő is szerett és megsértődni még jobban.

A nyúl tanítható. Lehet vele agility-zni, mint egy kutyával (macskával plö ilyet nem lehet). Keress rá a youtube-on a rabbit agility-re és kiad egy rakás videót.

Meg lehet neki tanítani azt is, amit nem szabad... tudja is nagyon jól, csak max nem érdekli. A másik nyuszim simán ismerte azt a parancsszót, hogy haza... ilyenkor haza kellett mennie a ketibe. Azt is tudta, ha rosszat csinál bezárjuk, szal úgy csinált általában rosszat, hogy fél szemmel minket figyelt, ha látta, hogy észrevettük, akkor fogta magát és hazament (aludni). Szal a nyúl nem hülye csak iszonyatosan makacs egy állat. Nem érdekli.


Aki pedig csak a kutyát és a macskát tudja elképzelni háziállatnak nagyon szegényes fantáziával rendelkezik.

2010. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

De akkor ugye nem lesz baja hogy a ketrec műanyag tálcáját ,meg a rácsot rágja?

Van neki bent fa, hogy azt rágja, van amikor azt is rágja, de inkább a ketrecet:S

Már tanítottam pitizni, meg hogy forogjon:P

A játékot úgy értettem hogy amivel elfoglalja magát amikor nem vagyok itthon, hogy ne a ketrecet rágja szét:S

2010. szept. 17. 18:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is rágja a ketrecet, meg az alomtálcáját is, pedig mindig van neki bent valamilyen fajáték (most egy fakanál) amit rágcsálhat és dobálhat, a fogkoptató mellett. Mivel nem ragadozó nem ugrik rá a mozgó dolgokra, a nyúl zsákmányállat, így futkosni szeret. Nálunk az asztal körül, hatalmas ugrásokkal tarkítva. Mi vettünk neki alagutat, abban is szeretett futkározni, de inkább alvásra használja. Vannak fajátékai, amit dobálhat vagy bökdöshet is. A kajáért is szívesen küzd, van jutalomfalatos labdája, azt addig bökdösi az orrával ameddig ki nem jön belőle az összes nasi. Ugyanilyen elven elrejthetsz neki illatos falatokat (alma, zöldségek), amit meg kell találnia, (a múltkor szét bontott egy egész cipős dobozt mire meglelte az ennivalót)

Adtunk már neki lufit, amit szépen végigvezettetett a szobán az orrával, de klikkereztem is vele, és pár dolgot szépen meg is tanult. Tényleg nagyon makacs, és olykor csak azért is képes rágni olyat amit nem kellene, hiszen nyúlból van. És igenis vannak érzései, mint bármilyen állatnak, ő is tud boldog lenni, meg morcos, és hisztizni is képes (hangosan dobbant a lábával)

2010. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Foglalkozz vele! Az a legjobb játék neki, ha simized, ölelgeted és foglakozol vele! Azért nem megy ki, mert nem kint lenni szeretne, hanem veled lenni!
2010. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
átolvasva a kommenteket szerintem is unatkozik és nincs meg a kellő biztonságérzete a ketrecen kívül,ugyanakkor jönne ki onnan 1000rel....szoktasd kicsit jobban magadhoz és a közös játékhoz.
2010. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!