Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem az alomtáljába...

Miért nem az alomtáljába piszkít a nyulam ?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért ,de 1 hete a nyulam nem az alomtáljába végzi el a dolgát , pedig eddig nem volt gond, legalábbis a pisi mindig oda ment. Most egyáltalában nem használja, tiszta marad.

Arra gondolok, hogy az be zavarhatott e ,hogy elfogyott a pellet amit ugye a wc-be használok, nem tudtam elmenni venni, mert épp akkor nagyon beteg voltam...így azt használtam amit a ketrecébe szoktam, papír alom...3 napig úgy volt.. esetleg ez miatt? Olvastam takarítsam ki ecetes vízzel a ketrecét,de az se segít .


2022. máj. 18. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A 3 nap alatt hozzászokott a papírhoz, és mivel az van a ketrecében, így most már nem fogja külön az almot használni.

Esetleg egy ideig tegyél mást alá, és papírt az alomba, aztán fokozatosan állj vissza a pelletre. Ha már csak pellet van az alomban, akkor megpróbálhatod újra a ketrecben a papírt. Nekem nem volt még ilyen problémám, de szerintem ez beválhat. De ezek után ne cserélgesd. Minden állat szereti, ha a megszokott módon vannak a dolgok, ne változtass!

2022. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a nyuszi? 2-3 hónapos koruk körül kezdenek ivarosodni, és olyankor előfordul, hogy a WC mellé üritenek.

Az ecetes átmosást mindenképp javaslom, mert a nyuszik oda pisilnak ahol a szavukat érzik, mégha amúgy szobatisztak is.

Egyébként a ketrectálca almozása nem szükséges, az is elég, ha csak a budiba raksz pellet, sőt így is szokták ajánlani.

2022. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!