Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl alkalmas lenne az udvar...

Nyúl alkalmas lenne az udvar lelegelésére?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 20x40 méteres füves területünk, ahol kevés gaz/gyógynövény is van (pásztortáska, csalán, kalász stb.)


Mivel nincs használatban, és nem szeretném folyton nyírni se, arra gondoltam, hogy tehetnék rá néhány nyulat, akik "karban tartanák" a füvet, akár egész évben is (természetesen lenne saját ketrecük is ahova éjjel be lennének csukva).


Tudom, hogy birkák vagy kecskék hatékonyabbak lennének a célra, de azoknak ez kicsi, nagyon hamar le is nyírnák és utána mihez kezdek velük.


Nagy hülyeség a nyúl? Vagy van jobb ötletetek?


2022. máj. 18. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem fogják lelegelni, szétásni annál inkább. Szóval ha egy gondozott kertet szeretnél arra nem jó ötlet a nyúl.

Pláne, hogy nagyon könnyen szaporodnak, én nem ezt javasolnám.


20*40 az nem olyan sok, egy normális fűnyíróval maximum 1 óra alatt le lehet tolni. Esetleg utána lehet kérdezni, hogy akinek csak pár birkája van, nem-e legeltetné-e rajta.

2022. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Az állattartás sokkal macerásabb, mint lenyírni a füvet. Én azt tanácsolom gondozd te azt a kis területet sokkal egyszerűbb. A nyúl nem is volna rá alkalmas, illetve a tartásuk nem annyi, hogy kieengeded elvvank este vissza a ketrecbe.
2022. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

A nyúl nem jó ötlet. Egyrészt, harmatos, vizes füvet nem ehet, másrészt nem fog annyit legelni, de áshatod be majd a gödröket.

Ha már ilyesmiben gondolkodsz, 2 törpe kecske, de az nem tart tiszteletben semmilyen növényt, mindent lerág. Illetve gondoskodni kell arról, hogy ne szabadoljanak el, nagyot ugranak, és amire lehet felmásznak. Emellett érdemes némi takarmányt is adni, plusz télen is el kell tudni helyezni megfelelően és etetni. Nem igazán lehet egyedül hagyni őket, a nyaralás nem biztos hogy sikerülni fog mellette.

Hidd el, kényelmesebb ha nyírod azt a füvet.

2022. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%
Remek jó ötlet. Szépen sorba kell kötni őket, hogy egyenesek legyenek a sorok. Mingyá trágyáznák is a kis kertet, így az sem kerülne semmibe sem.
2022. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Azt ugye tudod, hogy a nyulakat minden évben oltani kell, mert a szúnyogok halálos betegséget terjesztenek számukra, plusz gondoskodni kell a szúnyog mentes ólról.

Ahogy a többiek is mondták, sokkal jobban jársz ha lenyírod ezt a kis kertet fűnyíróval, nem hiszem hogy annyira megerőltető lenne számodra, szerintem max. fél óra alatt simán meg lehet csinálni.

2022. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Inkább legyen 1 kecskéd, nem kell több.
2022. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Az miért jobb, ha egy havonta nyírt füves-gyomos terület helyett 800 m2-nyi pormezőtök van, amit a szél elterít mindenhol?
2022. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Inkább tyúkkal próbálkozz, én azokkal legeltetem az udvart. És még tojásod is lesz. Persze ezeknek is kell mást is enni adni, de ez minden álatra igaz.
2022. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Vagy inkább kecske. Na azok után nem marad fű, szóval nem lesz mit nyírni.
2022. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Az a helyzet az állatokkal, hogy nem fogják szép rövidre enni a növényeket. Helyette mindent felfalnak, még a gyökereiket is kiássák.

Így pár hónap után egy teljesen csupasz, földes placcod lesz amin nincs semmi zöld, viszont eszetlenül gödrös lesz.


Tény, hogy füvet mondjuk nem kell nyírni róla.


Ha ezt szeretnéd, a nyúl kiváló.

2022. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!