Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsögnek melyik birodal...

Aranyhörcsögnek melyik birodalom lenne jobb szerintetek? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

1: [link]


Ahova alulra az üvegrészt tele rakom forgáccsal és szénával, hogy maga építkezhessen, áshasson.


2: [link]


Amibe én pakolok mindenféle játékot, felszerelést és a két ablakból egy hatalmas alagútrendszert építek neki az egész ketrec körül, több elágazással, lejtővel, kanyarokkal stb.


Nekem mindkét ötlet nagyon tetszik, de nem tudok dönteni és igazából nem is nekem kell, hogy tetszen, hanem az, ami a kis Pocoknak a legjobb lenne.



2022. máj. 22. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Én mindenképpen a nagyobbat venném, csak jobban érzi magát, ha több helye van. A belerakott bigyókat amúgy is úgy rendezed, ahogy a leginkább tetszik neki.
2022. máj. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Aranyhörcsögnek minimum 4000 cm2 es terület kell ez a fontos a ketrec szempontjából illetve 28as kerék. Nem érdemes nagy szintkülönbségeket kialakítani mert a höriknek rossz a szintkülönbség érzékelése. Kisebb bújók, házacskák megvétele jó ötlet az alagutak nem. Beakadhat, bepánikolhat, kitorheti a saját lábát miközben szabadulni akar. Homok fürdőt nagyon szeretik, akár többet is, nagyon profin felosztják őket fürdésre, wc használatra stb. Nagyon sok mindent megtudhatsz a hörcsögimádó Facebook csoportjából. Boldog höris éveket kívánok 😊
2022. máj. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ó és még annyi, hogy bár nem feltétlen fontos, de én úgy tapasztaltam, érdemesebb üvegfalú legalábbis terrárium szerű helyen tartani őket, mert rám a szivbajt hozta bogyó amikor a ketrec tetejéről lógott 😁
2022. máj. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végül a második opció mellett döntöttem, színesebben ki tudom hozni belőle, szerintem izgalmasabb lesz neki.
2022. máj. 23. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2. ketrec jobb választás mert alacsonyabb. A hörcsögök a vadonban egy kopár sík vidéken élnek. Nem tudnak semmire felmászni. Ebből kifolyólag nem érzékelik a magasságot és félelem nélkül leugranak bárhonnan. Ez csúnya baleseteket okozhat. Úgyhogy az alacsonyabb ketrec jobb. Viszont a csöveket felejtsd el. Egy szíriai aranyhörcsög azokba teli pofival simán beszorul. Volt is már ebből több tragédia mert belehalt az állat. Aranynak legalább 7-8 cm átmérőjű cső megfelelő csak. Ehhez a ketrechez valók csak törpének megfelelő méretűek.
2022. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom. Amúgy nem gond a magasság, mert mondtam, hogy az alsó üvegrészt, azt telirakom forgáccsal meg szénával, szóval akkor már nem is olyan magas + puhára esne, meg abban is tudna magának megfelelő méretű alagútrendszert ásni.

Akkor aranynak inkább az első lenne jobb.

Mert én ragaszkodok, hogy legyen alagútja, az a természetes nekik.

Aztán vannak a ketrec tetejéről lelógatható játékok, meg az alsó 20 cm vastag alomba is el tudnék rejteni ezt-azt, hogy érdekesebb legyen.

Azt hittem ezek a cső rendszerek úgy vannak kialakítva, hogy az aranyhörinek is jó legyen. Most elég elkenődtem.

2022. máj. 23. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alagutak miatt nem kell aggódnod, csinálnak ők maguknak 😊 és így dupla élvezet mert nem csak csináljak, használják is :)
2022. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az almot (forgács kenderalom lenalom vagy papíralom) szénával kevered akkor nagyon szépen megtartja a hörcsög által adott alagutakat. A ketrec tetejéről lelógatható játékok hörcsögnek nem valók. Ahogy feljebb is írtam ők nem jó mászók. Nekik egy stabil fix sík terület kell. Plusz kerék faház alagút híd csincsillahomok. De ezek az oldalra lifegő játékok teljesen feleslegesek. Azt egy patkány vagy egy egér tudja értékelni. A hörcsög nem.
2022. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!