Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec/karám kell egy...

Mekkora ketrec/karám kell egy törpenyuszi párnak, illetve honnan tudnék akkorát vásárolni?

Figyelt kérdés
Nagyrészt a ketrecben lennének, szóval akkora kell, amiben szépen le tudják mozogni magukat. Neten nagyon összevissza találtam a méreteket, ezért gondoltam itt kérdezem meg. Pettissimo, Fresnapf, Zooplus meg hasonló oldalakat már nézegettem, de az ott levők nagyon picinek tűnnek, nem tudom hol vehetnék, ebben is fogadok el tanácsokat.

2022. máj. 29. 19:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Miénk 40x110cm, de a hosszúság 100-120cm között mozoghat. A magasságra nem emlékszem számszerűen, csak arra, hogy féltem, hogy túl alacsony lesz. Nem lett, nem veri be a fejét, úgyhogy ne aggódj :)

Ne kép alapján ítéld meg a mértét, ott van alatta a leírásban.

Még azt ajánlom, hogy ne használtat vegyél, mert akkor lehet, hogy a nyuszi érezni fogja az előző lakó szagát, és az nem fog tetszeni neki.

Sok sikert!

2022. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha a kettőt együtt tartod, akkor egy négyzet éter szerintem kellene nekik, alatta szűkös. Az esetleg működik, hogy nap közben kicsapod őket a karámba, estére meg beszeded őket egy normál ketrecbe. Vannak emeletes ketreckomlexumok, szerintem 2 nyúlnak az az igazi.

Nem kell félni a használttól sem; ha érzi az előző nyúl szagát, majd megszokja. Ezek a dolgok elég sok pénzbe kerülnek ahhoz, hogy a nyúl is elviseljen ennyi kompromisszumot. :)

2022. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A karám az kb 10 kerületű legyen (nagynak tűnik,de nem az) abba bele is lehet ülni, hogy a nyuszkó átszaladjon rajtad :)

Annak általában nincs teteje, de figyelj rá, hogy magas legyen, mert nagyon nagyot ugrik a nyuszi, 1m-nél alacsonyabb karámmal szóba se állj :)!

2022. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha csak nem szoba méretű lesz, akkor abban nem fogják tudni lemozogni magukat. A nyusziknak kell legalább 4-6 óra szabad mozgás nagy területen. Nem ketrecben való tartásra vannak kitalálva.
2022. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Megkerdezhetem, hogy miert pont nyuszira esett a valasztasod, ha az alapigenyuket sem szeretned kielegiteni?
2022. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ketrecben nem tudják lemozgatni magukat.
2022. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5 Nem nekem lesz. Egy rokonom szeretne tartani és mivel nekem van több állatom az én tanácsomat kérte, de kisemlősökkel nincs tapasztalatom. Természetesen szeretném kielégíteni az igényeiket, ezért kértem segítséget, nehogy valamit rosszul csináljak.

Van egyébként szép nagy füves kert, ahol szaladgálhatnának felügyelet mellet, de kétlem, hogy erre mindennap lenne kapacitás, ezért gondoltam egy szép nagy ketrecre, ahol ellehetnek napközben.

Csak 50*70 körüli ketreceket találtam, hol lenne érdemes nagyobbakat keresni?

2022. máj. 29. 21:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Még egy olyan ötlet merült fel, hogy kapnának egy tágas kifutót a kertben, este pedig meg nagyobb hidegekben pedig jönnének a melegbe, nyilván kisebb helyre. Ez mennyire lenne jó nekik? Főleg a ragadozóktól félek, sok a róka, bár igaz, van egy kinti kutyus.
2022. máj. 29. 21:19
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ketrecek nem alkalmasak tartósan arra, hogy hosszan abban legyenek a nyuszik, ha csak nem extra nagyokat nézel (160-as hosszúak pl.). Akkor már jobb a beltéri karám. Nálunk így néz ki: 2m x 1m es karám összecsatlakoztatva egy 100-as ketreccel, belül az egyik szélén még egy emeletes 100-as ketrec. így nagy teret be tudnak járni. DE! Így is ki vannak engedve a szobába, amikor csak otthon és ébren vagyok, ami átlagban napi 7 óra. ha valami miatt nem tudom őket ennyi időre kiengedni, akkor kibírják, de azért igyekszem tartani magam ehhez.

Kinti karám is lehetséges, viszont megfelelőt kell találni/építeni, hogy felügyelet nélkül lehessenek kint. Fixen rögzített kell, és alá kell legyen betonozva (vagy hasonlóan aláépítve), ugyanis kiáshatják magukat, illetve a ragadozó is beáshatja magát. Tetejének is lennie kell. Alapterületre is minimum 2x1 méter, és ez sem alkalmas arra, hogy egész napra oda legyenek csukva.

Viszont a törpenyulak érzékenyek, nem viselik jól a hőváltozást, így csak akkor lehetnek kint, amikor tényleg jó idő van, különben garantáltan megbetegszenek.

Ezek alapján én inkább a házinyulakat ajánlanám, mert ők szívósabbak, kevésbé mozgékonyak sok esetben (ezért kb ugyanakkora élettér elég nekik, mint a törpéknek, hiába nagyobb testűek náluk), az emésztőrendszerük sem krepál be olyan könnyen, mint a törpéknek. Ha meg van oldva a fix, biztonságos hely, és van egy téliesített helyük is (akár egy jól kialakított, szigetelt melléképületben), és ki is vannak engedve azért minden nap, akkor ellesznek.

A kinti kutya amúgy nem igazán pozitívum, mert a nyulak jó eséllyel rettegni fognak tőle. Ha a kutya zaklatja őket, akkor főleg. Ez pedig a nyulaknak akár végzetes is lehet, ugyanis nem bírják a stresszt, már csak ettől is elpusztulhatnak. Mondom ezt úgy, hogy van kutyám és nyulaim is (a kutya nem mehet be a nyulak helyiségébe, az udvaron pedig csak ketrecen át "találkoznak", de megtanítottam a kutyának, hogy kb rá se nézzen a nyulakra, és ne is menjen a ketrecükhöz 2 méternél közelebb. Így a nyulak nem félnek már tőle, de nem mindenki neveli így a kutyáját, főleg, ha valaki totál kint tartja kerti dísznek).

Plusz ugyan nem a kérdéshez tartozik, de a nyulak irtó kényes állatok, oltani kell őket, mert a leghalálosabb betegségeiket a szúnyogok terjesztik és könnyen megfertőződnek vele, illetve az orvosi ellátásuk csillagászati összegbe kerül. Tünetrejtőként eleve extra problémásak az egészségügyi gondjaik, ugyanis ha tüneteket látsz, akkor már súlyos a helyzet és rohanni kell az orvoshoz. Annak, aki nem akarja őket a lehető legjobban tartani és nincs sok félretett pénze, én nem ajánlanám őket állatnak. Sajnos sokan rosszul tartják őket, ami nyulak korai halálához vezet (lásd: másik nyulas kérdésnél volt egy válaszoló, aki váltig állította, hogy a nyulak csak ~4 évig élnek, mert neki mindig csak addig éltek... ez is a rossz tartás miatt van).

2022. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!