Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan etessem a tengerimalaca...

Hogyan etessem a tengerimalacaimat? Egy tál vagy külön? Mennyit adjak nekik? Honnan tudom, hogy ugyanannyit esznek és nem eszik meg egymásét?

Figyelt kérdés

A szakértők mindenhol azt írják, napi 2x1 evőkanál táp kell nekik. Akkor ezt egyszerre meg is szokták enni? Mert akkor vennék két külön kistálat, odaadom a részüket és addig figyelek rájuk, hogy ne egyék meg a másikét. Amúgy nem kevés az nekik?

Mert a tápokon meg azt írják, hogy töltsem tele az etetőtálat, hogy egész nap ehessék a szénával együtt. Ez esetben elég egy nagyobb tál, megtöltöm és jut bőven, nincs veszekedés. De nem eszik túl magukat? Nem lesz, hogy az egyik vagy mindkettő csak ezt eszi és nem szénázik?

Bunny tápról van szó egyébként.


2022. máj. 30. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd egybe annyit eszik mindegyik amennyi kell nekik,de ha valamelyik erősebb akkor először etetsd meg az egyiket utána és vedd ki a másikat.
2022. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A táp csak kiegészítés, ha nem is adnál nekik, akkor se lenne probléma. A legfontosabb az a széna!! Az mindig legyen előttük, a nap 24 órájában, de a földön, ne széna tartóban. Igen bele fognak pisilni, hemperegni stb, de ez a természetes számukra és ez motiválja őket az evésre. A tengerimalacok fűevő rágcsálók így a megfelelő rost bevitel elengedhetetlen számukra. A legjobb táp amúgy a versele laga cavia complete vagy az oxbow tengerimalacoknak való tápja, de semmi mag zöldség gyümölcs mert csak ártasz vele. Ha szeretnél egy hiteles oldalon olvasgatni akkor egyrészt ajánlom ezt az oldalt : [link]

Vagy Facebookon a tengerimalacok értük és velük csoportot, ami egy szuper közösség, a tagok nagyok segítőkészek szóval kérdezhetsz bátran! :)

2022. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó, ezt tudom, de amúgy a bunny táp is jó, fent van a tengerimalacvédők oldalán az ajánlásban, nekem a versele laga nem tetszik valamiért, szerintem van annál jobb, a bunny, az oxwob meg a cunipic alpha pro.

De amúgy egy kevés mindenképpen kell, mert ez pótolja azokat a vitaminokat, ásványi anyagokat, amiket a széna elveszített, mikor még fű korában kiszárították és széna lett belőle.

2022. máj. 30. 10:57
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak megzavar az, hogy a hivatalos oldalakon napi 2 evőkanálnyit javasolnak malaconként, de mégis mindenki telirakja a tálat és ott van nekik egész nap a szénával együtt.

Meg a zöldség is, telirak egy 250 milis nagy tálat, miközben napi 2 karikánál többet nem javasolt adni, sőt, annyi se kéne, de nasinak elmegy annyi.

2022. máj. 30. 10:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval igazolásért jöttem, hogy az azok alapján összeállított elképzelésem helyes-e, amit a szakértői oldalakon olvastam: széna mindig, több helyen is, sűrűn cserélni, mindig frissen, ahogy a víz is + naponta egy marék friss fű nyugodt helyről szedve(nem kocsis, kutyás helyről). Reggel és este 1-1 evőkanál táp + 1-1 karika/kocka friss zöldség/gyümölcs per malacka.
2022. máj. 30. 11:02
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Szerintem nem kell tele rakni a tálat, 1-2 evőkanál/ malac, az oldalon is ezt javasolják. A fű mehet akár nagyobb mennyiségben is, ha tudsz jó helyről szerezni, a friss fűben több a vitamin, jobban koptatja a fogakat is. Én télen is ültettem az én malacaimnak, hogy mindig tudjak nekik adni.

2022. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!