Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történhetett barátnőm...

Mi történhetett barátnőm hörcsögével?

Figyelt kérdés
egyik nap még szaladgált,evett,ivott,ürített,másnap pihegett,úgy tűnt,víz van a tüdejében,aztán vér jött az orrocskájából és meghalt:(Nem voltam ott,csak tippelek,h mindez nagyon gyorsan történt.Szegény nagyon maga alatt van:még "csak"20hónapos v-egy höri átlagban asszem2évig él-.

#Hörcsög halál
2022. jún. 10. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos volt tehát 4 hónap volt vissza a 2 évhez, ez már öreg kor egy hörcsögnél.

Lehet sztrókja volt, vagy tüdőembólia.

2022. jún. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ők nagyon rövid ideig élnek és borzasztó érzékenyek mindenre. Gyakorlatilag bármi lehetett a sztróktók kezdve a tüdőembólián át a megfázásig stb.

Sajnálom. :(

2022. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak boncolás tudná megállapítani. A hörcsög.info oldalon vannak betegségek felsorolva de ilyen tünetet nem is láttam. Komoly betegsége lehetett.
2022. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A 20 hónap az majdnem két év. Van amelyik előbb hal. Boncolás valóban meg tudná állapítani, mi történt vele.
2022. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
azt ugye tudod, hogy a hörcsög ha rálépsz akkor szörcsög
2022. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki, az enyém csak fél évet élt. Hiperaktív volt, még nappal is futott a kerékben meg a rácsokon mászott odavissza, tiszta vállas volt, meg csak a tökmagot szerette, persze mást is kapott, evett azért, de ha tökmagot kapott,akkor sokszor órákig, fél napig nem evett, mert várta a tökmagot. Aztán fél évesen, 2 nap alatt a gyönyörű ezüstszürke bundája tejfehér lett, mintha megőszült volna, aztán nem jött ki többé a házikójából.
2022. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infokat!

Barátnőm nem akarta felboncoltatni a kis hörit,így is lelkiismeret furdalása v,h vmit rosszul csinált,pedig ez a sokadik hörcsöge v.Ez a 2év "kőbe van vésve",h csak ilyen rövid a kis életük?Ez szörnyű!:(

Utolsó nagyon sajnálom,ami a kis kedvenceddel történt!Ilyet még nem is hallottam,h egyik napról a másikra megőszül1kis állat-embernél tudom,h előfordul,ha nagy trauma éri,de egy kis hörcsögöt milyen trauma érhet?

2022. jún. 13. 11:08
 8/9 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló vagyok, igen, 1-3 év az élettartamuk, általában 1,5-2 év, de van, hogy előbb, van, hogy később.

Nem érte semmi új dolog, mindig minden ugyanaz volt, de valahogy olyan idegesnek tűnt mindig is, éberen szemlélt, sose láttam álmosnak. Csak akkor lehetett hozzá érni, simizni, amikor éppen evett. Aprópó kaja, ki kellett vennünk a tányérját, mert sokszor kajálás közben belepisilt és szerintem nem direkt, bár ezt nem tudhatom.

Volt egy másik hörim is, előtte, vele nem volt semmi ilyen baj, 1 éves volt, mikor idekerült és még egy évet élt velem.

2022. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak az tudja,mekkora fájdalom elveszíteni egy kis kedvencet,akinek vha v kis állata!
2022. jún. 14. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!