Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj lenne, ha 2-3 hétig...

Baj lenne, ha 2-3 hétig egyedül lenne a 4 hónapos kislány tengerimalacom? Utána kapna egy néhány hetes kislány társat.

Figyelt kérdés
Bő 2 méteres a ketrec, nem lenne veszekedés, ha először övé az egész, aztán jön egy másik mellé? Illetve nem lenne baja, ha addig egyedül lenne? Bár én párban szerettem volna, lánytesókat, de most ő van csak és már régen gazdinál kéne lennie, de nem kell senkinek. Az újabb alomból kapna egy társat, ő addigra kb fél éves lesz.
2022. jún. 21. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem 2 hét az nem számít neki olyan sokat, nem lesz semmi baja.
2022. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha utólag hozol mellé társat, az nem úgy megy, hogy egyből berakod mellé. Egyrészt az új malac hordozhat betegséget, legyen szó mondjuk gombáról, atkáról stb szóval érdemes legalább két hétig külön tartani és megfigyelni, különben két malaccal mehetsz dokihoz.

Ami még nagyon fontos, hogy ha csak úgy be teszed, a másik malac egyből be fogja védeni a helyét, hisz mindenhol az ő szaga van, ergo az az ő területe, ebből komoly, akár vérre menő konfliktus is lehet, semmiképp se így csináld.

A megfelelő összeszoktás semleges helyen zajlik, tehát ahol egyik malac szaga se érződik így el tudják dönteni egymás közt ki a főnök. Pl készíts a szoba közepén egy kifutót, ahol azért van hely bőven, tegyél több kupac szénát majd mehet bele mindkét malac, figyeld őket, hogy mennyire jönnek ki, ki a domináns, valószínűleg lesz kisebb dominancia harc, de ennek nem szabad vérre menőnek lennie, kergetőzés, fogcsattogtatás bele fér még. Ha már lenyugodtak és egy két óra múlva sincs semmi balhe, akkor mehetnek a ketrecbe. A teljes ketrecet, berendezést ecetes vízzel kell átmosni és fontos, hogy mindkét malacnak legyen saját helye, tálkája, itatója, hogy ebből se legyen konfliktus.

2022. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor várok inkább és egyszerre hozom a kettőt, köszi.
2022. jún. 21. 12:21
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem most hozd el, és legyen párja a következő alomból, mert az nagyon nem ideális ha egyidősek, folyamatosan ölni fogják egymást. Azt mondják hogy minimum 6 hónap korkülönbség az ideális. És igen, az összeszoktatás sosem egyszerű. Ha ezt nem vállalod akkor nem biztos hogy a malacozás neked való.
2022. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
A 2. válaszoló nagyon jó dolgokat írt! Emellett én azt javaslom hogy fogadj örökbe a Magyar Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesülettől. Rengeteg gazdikereső malacuk van. Összeszokott párosok is
2022. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Fhuu, most nagyon összezavarodtam ..

Mindenhol azt tolják, hogy NEM szabad egyedül tartani őket, depisek, élettelenek, betegesek, étvágytalanak lesznek, de mindeközben nem lehet egyidőseket sem együtt tartani?

Akkor ha most elhozom ezt a lassan 4 hós kislányt és később, mondjuk fél év múlva hozok mellé egy másik kislányt, aki akkor még pici, szóval lesz köztük majdnem 10 hónap különbség, az jó?

De akkor mi lesz vele egyedül ebben a fél évben?

Most már komolyan nem tudom mit tegyek. Csak itt helyben van lehetőségem venni, kisállat kereskedésből, szóval ezt a témát hagyjuk.

2022. jún. 21. 13:19
 7/21 A kérdező kommentje:

De ezt az azonos korból származó vitát csak két hím esetében írják, nőstények nagyon jó kapcsolatot tudnak kialakítani, azt mondják.

Akkor már tényleg nem tudom mi van.

2022. jún. 21. 13:26
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Ha a nőstények testvérek, akkor azért valószinüleg jól ki fognak jönni, de mikor ivarérettek lesznek,akkor kezdődhetnek dominancia harcok és ezt így előre nehéz megmondani, hogy mennyire fognak akkor is kijönni egymással. Ha az egyik dominánsabb a másik pedig ebbe beletörődik és nem lázad, akkor nincs probléma, de ezt nehéz megmondani. Igen az a legfontosabb, hogy legyen társa, viszont a feszült kapcsolat is ugyanúgy okozhat betegséget.

A kisállat kereskedés viszont nem ajánlott, mert a kereskedők maguk is szaporítók vagy szaporítóktól veszik a malacot, ami beltenyészet esetén millió genetikai problémát okozhat. Lehet ezek a problémák csak évek múlva jönnek ki, de vedd azt is figyelembe, hogy betegség esetén csak egzotikus képesítéssel rendelkező állatorvos tudja szakszerűen ellátni a malacot, ami nem kis költség és vidéken lehet nincs is a közelben, szóval mindenek előtt ennek is nézz utána. Sima kutyamacskás doki biztosan nem lesz jó.

Én is nagyon ajánlom az örökbefogadást, a magyar tengerimalacvédő egyesületnél jelenleg is rengeteg malac keresi szerető otthonát, tőlük 100% egészséges és összeszokott malacokat kapnál, minden felmerülő kérdésben tudnak segíteni. Budapesten találhatóak, ha vidéken laksz is, de komoly malactartásban gondolkodsz, akkor fontold meg kérlek.

2022. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Somogy megyéből nem tudok oda elmenni.

Egzós doki van a közelben, már csekkoltam.

Akkor úgy volna a tuti biztonságos, ha lenne először egy, aztán később még egy, ami az elsőnél legalább fél évvel fiatalabb?

Két tesó az 50% hogy lesz-e balhé, vagy sem?

2022. jún. 21. 13:44
 10/21 A kérdező kommentje:
De ha már mindenképpen kell korkülönbség, akkor érdemesebb volna talán egy fiúval kezdeni, ivartalaníttatni, míg egyedül van és azután hozni akár két lányt is. (2 méteres ketrecben gondolom 3 is tökéletesen megvolna).
2022. jún. 21. 13:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!