Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszi a tengerimalac...

Miért nem eszi a tengerimalac a tápot? És baj, ha nem kell neki?

Figyelt kérdés

Már többfélét is adtam neki, de valamiért nem tetszik neki, csak beletúr és ott hagyja, még a tányérját rágcsálja.

Este eszik egy kevés zöldséget vagy gyümölcsöt, de azt se sokat.

A szénát viszont nagyon szereti, azt eszi folyamatosan.

De nem kevés az neki önmagában?


2022. jún. 24. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A tengerimalac fűevő, a széna pedig szárított fű. Ha megfelelően szénázik, akkor önmagában is elég, a táp igazából csak kiegészítés. Az az egészséges egy tengerimalacnál, ha minél több szénát eszik.

Viszont azért szeretném megkérdezni, hogy milyen tápot adsz neki?

A leírásod alapján pedig úgy tűnik egyedül van. Egy társ is ösztönzőleg hat, hiszen sokkal bátrabban eszik, ha a másik megkóstolja.

2022. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes minden szavával egyetértek. A tengerimalac nagyon igényli a társas létet, lehet hogy sokat segítene
2022. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lesz társa, de most egyedül volt, a tesói már gazdisak és ha nem alomtesók, akkor ki kell várni a 6+ hós korkülönbséget, hogy elkerüljük az esetleges vitákat a két kisjószág között.
2022. jún. 24. 15:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Kb 4 hónap és lesz társa.
2022. jún. 24. 15:07
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megnyugodtam, hogy nem gond, ha nem kell neki a táp.

Real Nature, Bunny, Versele Laga Complete, Pellet, Nature. Ezeket próbáltam tápból.

2022. jún. 24. 15:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Szedtem neki friss füvet, két szálat evett belőle, aztán átpártolt a szénához :D
2022. jún. 25. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!