Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mire kell figyelni, ha terhes...

Mire kell figyelni, ha terhes a hörcsögünk?

Figyelt kérdés

Nem szaporítok, mielőtt nekem esne valaki. Egy kissrácra vigyáztam, akinek volt egy hörije kisálllatkereskedésből, a szülei ki akarták dobni kb egy hét után, mert harap, én meg felajánlottam, hogy ne dobják ki, hanem adják nekem. Szóval így került hozzám. Egyébként utána olvastam a tartásának, voltam vele orvosnál. És kiderült, hogy vemhes. Viszont teljesen meg vagyok lőve.

Mire kell ilyenkor figyelni az anyánál?

A későbbi gazdikeresés nem gond, akárhányan lesznek maradnak nálam, tudok megfelelő méretű és felszereltségű lakhelyet biztosítani több állatnak külön-külön.


2022. jún. 28. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha megszült adj neki sót vagy sós dolgot mert megeheti a kicsinyeit hogy gyorsan tápanyaghoz jusson
2022. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Hivj fel egy szimpatikus kisállatkereskedőt, és mondd el, hogy állsz a hörcsögöddel, és kérjél tanácsot tőle. Esetleg felajánlhatod a szaporulatot.

Jó ha sikerül összejönni vele., sokat segíthet.

2022. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban én az orvosnál érdeklődnék ilyen ügyben. Nem is értem, hogy ilyen esetben hogy nem ad valami tanácsot.

Már nem először írom, de a kisállatokereskedésben nem szakképzett eladók vannak. Bárkit felvesznek, aki elvégezte a kereskedőit, mert az egy bolt. Elég tapasztalatom van ahhoz, hogy tudjam, hogy az eladók gyakran mosolyogva mondják az arcodba a különböző helytelen információkat, egyrészt azért mert ők eladni akarnak, másrészt azért, mert ők sem értenek hozzá.


Azért nekem is lenne kérdésem. Biztos vagy benne hogy 7-8 hörcsögnek külön tudsz minimum 3000m^2 alapterületű megfelelően felszerelt, és berendezett lakhelyet biztosítani (kb. 30cm vastag forgács, 20-25 cm átméréjű teli futókerék v. futókorong, búvóhely, fürdőhomok, tál, van olyan helyiség ahova ennyi kecót el tudsz helyezni, stb.)?

2022. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az azert nekem is eleg meredek kijelentes, hogy kulon tudod oket tartani...hogy? Nem egy kicsi szuletik, hanem 8-10 es egy befottesuvegnel azert nagyobb ketrec kell nekik, sot.

De azert remeljuk, hogy talalsz nekik gazdat valahogy.

2022. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, #3 vagyok, most nézem vissza.

Nem 3000m^2, csak 3000cm^2 a minimum, de olyan nem létezik hogy túl nagy hely.

2022. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Ezt az oldalt úgy ahogy van olvasd át: [link]
2022. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A horcsoginfo oldalt ajánlom én is olvasásra. Kereskedésbe pedig semmiképp se add be őket! Szinte minden ilyen üzletben embertelen körülmények uralkodnak ebben az országban. Ha odaadod őket akkor onnan bármilyen idióta emberhez kerülhetnek. Sőt akár az is lehet hogy az ottani gondatlanság miatt már az üzletben vemhes lesz az összes nőstény a saját testvérétől... Keresd fel a Hörcsögmentést. Ők segíteni fognak hogy megfelelő gazdira leljenek. Egyébként törpehörcsögnek minimum 60*50, aranyhörcsögnek pedig minimum 80*50 cm alapterületű hely kell. És csak egyedül tarthatóak. Biztosan tudsz 4-10 db ilyen helyet biztosítani nekik...?
2022. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a hörcsögmentéssel, biztos hogy nem egy vemhes hörivel volt már dolguk és a kicsiknek gazdit is lehet segítenek keresni.
2022. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A hörcsög ellátásával kapcsolatos ismereteimet csak fel kellett frissítenem, utoljára sok éve voltak, szóval azért nem teljesen ismeretlen a terep, egy csomó búvóhely megvan még, meg néhány fa kerekem van, szóval csak egy kisebb felszerelés kiegészítésre van szükség. Viszont a születésekkel vagyok csak meglőve, mert még évekkel ezelőtt sem voltam ilyen helyzetben.

Azt full komolyan mondtam, hogy tudok megfelelő helyeket biztosítani nekik. Van két használaton kívüli ikeás üvegszekrényem, három 80x80x40-es akváriumom, szintén három nagyobb (kb 100x45x45-ös méret) műanyag dobozom, meg egy franciaágyhoz tartozó ágyneműtartó áll rendelkezésemre egy kis átalakítással.

Meg azért nem arról van szó, hogy a szüleimnél élve akarok ennyi állatot bezsúfolni a gyerekszobámba, meg nem is egy pici albérlet szobába lakok már egy jó ideje. Szóval az otthonomban sincs helyhiány. :)

2022. jún. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!