Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl és kutya összeszokta...

Törpenyúl és kutya összeszoktatása?(lent több)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyár végén szeretnék egy nyuszit, de van egy 5 éves kutyusom(yorkshire terrier)

Nagyon félős, egyáltalán nem agresszív, kicsit kajla, más kutyáktól behúzza fülét farkát

Egy kis törpenyúllal össze lehetne szoktatni? Ha a nyuszi kiskorától látja?

Ha a kutya ugat, a nyuszi nem fog megijedni? Abból lehet valami baj, vagy meg fogja szokni a kutyaugatást?

Lehet hogy nem lenne jó ötlet nyuszit és kutyát együtt tartani? Mert hallottam hogy a nyúlnak a szívében van a stresszközpontja, és akár sokkot is kaphat, azt pedig nem szeretném :((

Nagyon szépen megköszönném ha válaszolnátok!



2022. júl. 3. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Külön tartsd őket és úgy nem lesz gond.Nem tudni mit vált ki a kutyából a nyuszi.Ha egyedül hagynád őket ki tudja mi történne.Lehet párszor semmi aztán meg gond volna.A nyúl zsákmányállat.Ezért olyan félénk és igen a szíve nagyon "érzékeny".
2022. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Papucs112 ***** válasza:
79%

Szia! :)

Én az összeszoktatást mindenképpen úgy kezdeném, hogy a nyuszi/kutya el van zárva, hogy megszokják egymás jelenlétét. Ha félős a kutyád könnyen lehet hogy megijed tőle először mert a nyuszik rohadt hangosan tudnak dobbantani. Nekem először volt a nyuszi, utána jött 2 kiscica, az egyik még felnőtt korában is félt tőle emiatt:). FONTOS hogy felügyelet nélkül sose hagyd őket, oké hogy a yorki kicsi kutya de sohasohasohasoha nem hagyjuk a zsákmányállatokat felügyelet nélkül egy ragadozóval. Próbáld meg megértetni vele hogy a nyuszi nem lakoma, csak koma.

Ha megszokták egymást összeengedheted kis időre/fokozatosan, ne stresszelje nagyon a nyuszit. Nyugi nem fog a stresszbe belehalni, azt látod ha fél: elbújik meg dobbant, akkor vidd ki a kutyust. Legyen neki biztonságos helye ahova a kutya nem járhat be. Az ugatást ha kiskorától hallja szerintem megszokja.

Nagyon jófej állatok a nyuszik, az enyém jól kijött a cicákkal is, egyáltalán nem félt tőlük, mivel a kutyád sem hatalmas szerintem meglesznek:). A lényeg hogy jó helyről vedd a nyuszit, ha gyenge az idegrendszere abból lehet esetleg baj.

2022. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyúl zsákmányállat. A kutya ragadozó. Értelmetlen dolog összeszoktatni őket.
2022. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: de úgy itt lehet őket hagyni, hogy ha pl a nyuszi be van csukva a szobába? (Meg a ketrecbe amíg nem vagyunk itthon, a biztonság kedvéért) szóval a nyuszi a szobába, a kutyus meg addig máshol a lakásba?

A kutyus nem hiszem hogy félne, de nem bántaná, szerintem, persze ki tudja, hiszen lehet hogy kihozna belőle valamit, de alapból szelíd és félős.

Az eddigi válaszokat köszönöm, és hogy normálisan válaszoltatok! Várom a további tapasztalatokat is! :)))

2022. júl. 3. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom hogy ez segít e, de egy ismerősömnek a két nyuszika, akik gyakorlatilag együtt élnek a kutyussal. Olyan aranyosan el vannak! 😍 És az udvaron amikor játszanak...❤️

Oké, nem szó szerint játszanak, de el vannak az biztos.

(A kutyus egy Francia Bulldog)

2022. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!