Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkát szeretnék kisfiaimnak...

Állatkát szeretnék kisfiaimnak. A nyuszi és a tengerimalac között vacillálok?

Figyelt kérdés
Olyan kellene amit jól kézhez lehet szokatni mert sokat simogatnák.Nem harap. Egyet is lehet nem csak párban. Nem kényes pl kajákra. Melyik a kevésbé büdös meg ilyenek. Köszönöm

#Tengerimalac nyuszi
2022. júl. 7. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

A nyúlról nem tudok nyilatkozni, de a tengerimalac 100% hogy nem a te állatod. Kezdve azzal, hogy csakis másik malaccal lehet tartani, egyedül magányos, vadabb lesz és sokkal hajlamosabb a betegségre. Egyes országokban egyenesen állat kínzásnak minősül az egyedül tartása. Másrészt bármilyen állatot is választasz, azt nem a gyerek fogja gondozni, hanem te, a te felelősséged elsősorban. Nyilván függ a gyerek korától is, de azért lássuk be hogy a gyerekek hamar ráunnak mindenre. Egy malac pedig 5-7 évet is él.

Ha szeretnél többet tudni róluk, a tartásról, gondozásról stb akkor az alábbi oldalt tudom ajánlani :

[link]

Továbbá a nyúl is a malac is a degu, csincsilla is egzotikus állatnak minősül, azaz csak egzotikus végzettséggel rendelkező orvos ért hozzájuk, a helyi kutyamacskás doki nem fogja szakszerűen ellátni. Ezek az orvosok sokszor nagyon költségesek tudnak lenni és javarészt a fővárosban rendelnek. Úgyhogy kérlek ezt is vedd figyelembe. Olvasgassatok a gyerekkel az oldalon, amit linkeltem és döntsd el, hogy képes vagy e vállalni mindazt, ami a felelős állattartással jár.

2022. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ezek alapján a nyuszi sem neked való, kifejezetten kényes az emésztésük, elég komoly költségekkel járhat és a legtöbbször nem is szeretik a babusgatást.
2022. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét állatot párban kell tartani minimum, mert társas állatok
2022. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Miss Endzsi ***** válasza:
45%
Vegyél két aranyos azonos nemű egeret. Igaz nagyobb terrárium kell nekik, de igazán izgalmasak, kézhez szoktathatóak.
2022. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettő nagyon aranyos, de eléggé butácska, igényes, és mindenféle megbetegedésre hajlamos állatka. Én inkább cicát javasolnék, az okos állatka, szintén nagyon aranyos, tanulékony, és sokkal kevesebb gond van vele, kevesebbet kell aggódni miatta, nem rágja el a kábeleket, és lehet szabadon hagyni mászkálni a lakásban.
2022. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Szinte mindennel egyetértek, amit #1 írt.

Tengerimalac és nyuszi is van nálunk. Tengerimalacból tényleg kettő kell, egyedül magányos és depressziós lesz. A nyuszi elvan magában, sőt. Nekünk mindig több nyulunk volt, 2-3. Még soha nem volt kettő, ami kijött volna a másikkal. Csak külön ketrecben lehetett őket tartani.

Mindkét állat tartása kifejezetten költséges, de különösen a nyúl. Viszonylag jó minőségű szárazeledel és széna ~5000 Ft/nyúl/hónap + alom. Ezek a folyamatos költségek. Évente két oltás. Indulásként ketrec, felszerelés, stb.

A másik gond a kisemlősökkel, hogy -bár tényleg nagyon cukik- de nem igazán lehet őket a gyerekek kezébe adni. Persze nem tudom, a Tieid hány évesek, a kicsik még megfogni sem tudják őket biztonságosan.

Következő macera a kiengedés. Egyik állat sem szereti az életét ketrecben leélni, ezért néha célszerű "futtatni" őket. A rágcsálók pedig nevükhöz hűen rágcsálnak. Mindent amihez hozzáférnek. Ajtót, bútorokat, könyveket, fejhallgató kábelt, dísznövényt szóval tényleg mindent.

Ezen kívül bogyóznak és pisilnek. A szobatisztaság csak addig működik, amíg a ketrecben vannak. Addig tényleg egy helyre végzik a dolgukat. Ha kiszabadulnak, akkor ezt a szabályt elfelejtik. Biztosan van, akinek sikerül "megnevelnie" a saját állatait, nekünk eddig nem ment, pedig kb. 20 éve tartunk már nyulat és tengerimalacot is a lakásban.

Igen, meg tudom erősíteni, az állatok gondozása bizonyos szintig a szülőre marad. Mint ahogy a kisállatokat a szobatisztaságra, úgy a gyerekeinket az állatok folyamatos gondozására nem sikerült rávennünk. Nem fogod megúszni, hogy az állatokkal Te is foglalkozz, legalább ellenőrzés szinten. Tényleg kapott enni, tényleg van vize, tényleg futtatták a gyerekek őket?

Én gyerekek mellé mindenképpen kutyát vagy macskát javaslok. Elsőre macerásabbnak tűnik, de hidd el, csak elsőre. Sokkal egyszerűbb az ellátásuk, tényleg szobatiszták, bármelyik állatorvos tud segíteni, ha szükség van rá. Intelligensebbek, mint a rágcsálók, a gyerekekkel jobban el tudnak játszani, jobban kommunikálnak velük.

2022. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló is nagyon jól leírta. Mindenképp kutyát vagy macskát javasolok én is.

Nekem tengerimalacaim vannak, de alapból nyulat szerettem volna, de lemondtam róla mert annak méginkább körülményesebb a tartása. Szelídek a tengerimalacaim, de a tengerimalac egyáltalán nem rajong a simogatásért meg a kézbevételért. Zsákmányállatok, ijedősek és sok idő a bizalmukba férkőzni. A nyuszi meg a tengerimalac is haraphat, ha unja a helyzetet (a nyúl komolyabb serülést is tud okozni a harapásával.) Mindkét állat kényes kajára, de a talán a nyúl jobban, ott hamarabb előfordulhat bélleállás. Mindkettő fűevő állat, egésznap friss szénának kell előttük lenni, illetve kiegészítésként jó minőségű pelletált tápra van szükségük, hogy egészségesek maradjanak. Maguk az állatok nem büdösek, az alom annál inkább ha nem takarítják sűrűn. Sokan ebbe unnak bele és aztán mondják, hogy büdös az állat, pedig nem, csak sűrűn kell takarítani mert sokat pisil meg kakil. A nyuszit lehet szobatisztaságra nevelni, a malacokat nem.

Összeségében a legideálisabb tényleg egy kutya vagy egy cica lenne, mert ezek a kisrágcsálók inkább gyönyörködni vannak, de nem igazán lehet velük olyan kapcsolatot kialakítani, ami leköt egy kisgyereket hosszútávon.

2022. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt írod: fiaidnak. Akkor nem jó ötlet lenne, ha két malackát vennétek, mindkettőnek lenne egy a kezében, tudná simogatni, amikor épp nem akarnak/tudnak velük foglalkozni, akkor pedig ott vannak egymásnak. A fiaid sem veszekednének az egy jószágon, ha mindkettőnek lenne sajátja. Persze valószínűleg neked kell majd takarítanod, etetned, itatnod őket, de a fiúk addig simogatnák, míg te a ketrecüket rendezed. Na? :)
2022. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Amikor állatot veszel a gyerekeidnek akkor te gyakorlatilag állatot veszel magadnak. Süt a kérdésből hogy baromira nem hiányzik neked semmilyen négylábú és csak azért kell mert a gyerekek akarják. Így egyetlen szülőnek sem szabadna állatot beszereznie soha! Mert megy majd a hiszti meg a megunás és kidobás ha drága mulatság az állatorvos vagy ha mégsem ölben maradós simogatható állat lesz a tiétek...
2022. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Rágcsálót nem ajánlok egyáltalán ezzel a leírással. Macerás az etetésük, nehéz őket készhez szoktatni, ha gond van, nehezen találsz állatorvost. Tengerimalacot nem szabad egyedül tartani, kell minimum 2-3. A nyuszit se ajánlják egyedül. Hörcsögöt lehet egyedül tartani, de ők egyrészt éjszakai állatok, másrészt nagyon antiszociálisak, kézhez szoktatni a legtöbbet kb lehetetlen ilyen hosszabb simogatásnyira.
2022. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!