Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Legálisan tartható valamiféle...

Legálisan tartható valamiféle majomszerű lény háziállatként?

Figyelt kérdés
Testvérek, barátnők, barátok stb nem számít:)
2010. szept. 21. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is mindig szerettem volna egy csimpánzt vagy egy orángutánt :D Amúgy szerintem nem túl praktikus, és az állatnak se jó. Egy kisebb maki még esetleg.
2010. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy még kistestű majom igen,de csak ha megfelelő lenne a hely,tudnád tartani stb..De előtte nagyon sok vesződéssel jár,hogy engedélyt kapj
2010. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
erről anyádékat kérdezd sztem
2010. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
[link] Ő nézne szembe a reggelizőasztalnál:) Persze a fűszállal a szájában:)
2010. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tartható. Egyrészt törvény tiltja (mert vadállat), másrészt -gondolj bele- neki sem lenne jó!

Nem lehet megfelelő életfeltételeket biztosítani nekik, mert az, hogy enni kapnak, az egy dolog.

Ennél többre van (lenne) szükségük.

2010. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Van egy új, nemrégen háziasított élőlény. Az a neve, hogy "majcsög". A majomállat és a hörcsög kereszteződéséből létrehozott újabb emberi alkotás. Az eddig hörcsögöt, futóegeret, ugróegeret, törpesünt, törpenyulat, tengerimalacot, vadászgörényt, vízidisznót, mosómedvét stb. tartó, magukat állatbarátnak nevező "gazdik" nagyon fognak örülni ennek a legújabb teremtménynek, mert ezeket - a felsoroltakkal ellentétben - be lehet tanítani különböző mutatványokra, és lehet a hasukat is "simizni."

Kíváncsi vagyok, hogy melyik lesz a legújabb ketrecbe kényszerített és ott "kínzott", becézgetett, gyömködött rab. Talán a törpe-tapír, a mini-víziló, a zsugorított-elefánt, vagy a rövid-zsiráf...?

2010. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A majmok lassan minden faját a kihalás fenyegeti, és igazából sohasem háziasították őket, (csak az állatkísérletekhez), tehát, inkább tarts nyuszit, csincsillát, vagy valami más, már háziasított állatkát.
2010. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Anyámékat minek kérdezzem meg, ha nem élek velük?

A többi választ köszönöm. Kisebb testűre gondoltam, mint amilyen a Jóbarátokban volt a hogyishívjáknak.

2010. szept. 22. 11:58
 9/16 anonim ***** válasza:
Majcsög :D Ezen nagyot röhögtem, ezt honnan szedted?:D
2010. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szinte az összes majomfaj veszélyes állatnak minősül. A kisebb méretű majmok is bámulatos fizikai erővel bírnak, ezért gazdájuknak elővigyázatosnak kell lennie. Az állatról emberre terjedő betegségekre is jobban oda kell figyelnünk; a majom és ember közeli rokonsága miatt ugyanis sok közös egészségügyi problémánk is adódhat (egyes elméletek szerint az emberi HIV vírus is majomvírus volt egyszer). Nem csak mi kaphatunk el betegségeket, hanem majmunkat is megfertőzhetjük, például influenzával.
2010. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!