Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » FELELŐS Hörcsögtartás?

FELELŐS Hörcsögtartás?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék hörcsögöt tartani, de lenne néhány kérdésem. Az első, hogy sok helyen hallottam,hogy egy tároló doboz megfelelőbb számukra mint egy ketrec. Az Ikea Samla 78×56×43cm méretű átlátszó doboz jó lenne egy törpehörinek? (Dzsungáriai törpehörire gondoltam). A 2. Kérdés, hogy kartonból gondoltam, hogy csinálok ilyen platformokat a nehezebb dolgoknak, házikókat, alagutakat stb. Viszont a forró ragasztót, ha megrágják az mérgező lehet és én nem találtam ilyen non toxic ragasztókat sehol. A 3. Kérdés pedig, hogy milyen almot rakjak neki és milyen mélyet? Mivel a doboz 43 cm magas szerintem elég magasra tudnám rakni az almot, de milyen anyagból legyen? Illetve kisállat kereskedésben nem árulnak jó minőségű almot? Nagyon megköszönném a segítséget :)

2022. júl. 23. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Hörcsöginfó oldalon van nagyon sok hasznos dolog, szerintem menj fel, olvass ott
2022. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Törpehörcsögnek jó a legnagyobb méretű ikeas műanyag tárolódoboz. Az 78*56*43 cm-es. Tető nem kell rá. Úgy szellőzik megfelelően. Kartont értelmetlen használni mert szét fogja rágni és baleset lehet belőle. Inkább Hörcsögműhelyes vagy Glirexes fa motyókat szerezz be. A forgács elég poros szóval azt javaslom kenderalom lenalom vagy papíralom legyen alatta. Legalább 10-15 cm vastagon tedd hogy tudjon benne ásni. A hörcsög.info oldalon sok hasznos információt megtalálsz. Emellett javaslom hogy lépj be facebookon az 5.600 fős Hörcsög imádók csoportba. Illetve ne kereskedésben vedd az állatot hanem inkább fogadj örökbe a Hörcsögmentéstől. Telekocsival szinte az ország bármely nagyobb településére eljuttatják a választott állatot.
2022. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Horcsoginfo.hu

Az alom lehet faforgács de vigyázz hogy ne legyen túl poros, kender alom ,len alom vagy papír alom

És bármelyiket választod érdemes szénával keverni h megmaradjanak a járatai

És min 10 -15 cm vastagon rakd

2022. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!(: Hörcsög imádók csopiban bent voltam eddig is, nagyon hasznos, szuper csoport. Glirexes forgács jó lenne nekik? 300L faforgács kb. 20cm magasra rakva ugye ebbe a 78×56×43cm es dobozba kb. Meddig lenne elég, ha fél évente cserélem teljesen, amúgy csak a sarkokat, koszos részeket tisztítom?
2022. júl. 30. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a glirexes almok jók. Hát hogy ez így meddig elég arról fogalmam nincs.
2022. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!