Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet kertben nyuszit...

Hogyan lehet kertben nyuszit tartani?

Figyelt kérdés

Milyen ketrec szükséges hozzá? Milyen ami ellenálló fajta? ÚGy értem betegségekre ellenálló Ellátnánk, kiskedvenc céllal gondoltunk rá, napközben kiengedve a kertbe.

Mennyi törődést igényel, milyen mindennapi teendők vannak vele (nyilván etetés-itatás mellett).?

Mennyire betegesek?


2022. júl. 30. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

A házinyúl az üregi nyúl rokona, kiválóan ás. Tudok olyanról, hogy két elszökött nyúl egy épület alá ásott lyukat, és onnan jöttek ki utána a kisnyuszikkal... Ami még nem akkora baj, de nálad inkább az lesz, hogy a kerítés alatt ás át, és többet nem látod, vagy esetleg úgy látod, hogy a szomszéd visszaadja, miután a kutyája kissé átalakította.

Gyerekkoromban divat volt a nyúltenyésztés, üzleti céllal. Több osztálytársamnak is voltak anyanyulai, az egyiknek vagy 15, és a szabadban voltak tartva télen-nyáron, árnyékos helyen, télen nejlonfóliával bevonva a ketreceket. Szépen megvoltak és szaporodtak. Naponta kétszer kaptak enni, de még voltak plusz nasik is, télen többször kaptak vizet, ha befagyott az itatójuk. Különösebben nem betegeskedtek, mert akkor nem érte volna meg a tartásuk.

2022. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Inkább nagyobb testű, házinyulat javasolnék, ők strapabíróbbak. De egyébként a nyuszik eléggé érzékeny állatkák.

Ha napközben szabadon mozoghat, az a minimum, vagy nagyon nagy kifutó kell. Mondjuk inkább felügyelettel legyen szabadon. Túl kicsi ketrece ne legyen, nagyobb testű nyuszinak legalább egy m2. Alul ne tudja kiásni magát. Legyen zárt teteje. Kell egy teljesen zárt, nyíláson megközelíthető belső rész, amit télen be tudsz almozni, hogy ne fázzon. Javasolt párban tartani őket (két ellenkező nemű, ivartalanított példány), főleg így, hogy nem mindig vagytok mellette.

Vakcinától függően félévente, évente oltatni kell.

Táplálásra is nagyon oda kell figyelni (kevés, jó minőségű táp, sok széna, fű).

Az első nyúlmentő alapítványt javaslom, minden szükséges tudnivalót megtalálsz az oldalukon, nem akarok regényt írni ide.

2022. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Óriásnyulat érdemes venni, ha kint tartanátok. Legyen neki szélvédett hely, ahova bújhat.

A többit leírták előttem

2022. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha kiskedvenc, akkor házban tartod, ha kertben van akkor mi értelme?
2022. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 házinyulam van. Melléképületben laknan, az az ő szobájuk, berendezve. Onnan nyílik az udvarra ajtó, el van kerítve nekik egy rész, ami nyuszibiztos, tehát nem tudnak kiszökni. Jó időben szabad ki-be járás van, rossz időben és éjjel pedig szobafogság.
2022. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%

Utcánkban van egy udvar,ahol nyuszik élnek. Tetőcseréppel körbe van véve a kerítés alja teljesen.


Nagyapám világ életében nyulakat tenyésztett. Ő mondta,hogy a nyúl lefelé ás,nem tud átásni pl egy kerítés alatt.

Nem tudom,én még nem tartottam nyulat kertben.


De az utcánkban eléldegélnek a nyuszik abban a kertben nyugisan.

2022. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!