Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom, melyiket válasszam....

Nem tudom, melyiket válasszam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal egy kb 60 nm-es lakásban elunk, szeretnénk egy kisemlőst otthonra. Vagy két tengerimalacot vagy két törpenyuszit.

Van már két cicánk, de a másik két kis állatnak külön szobája lenne, ahova a cicák nem tudnak bemenni.

Még nem volt sem nyulam sem malackám, tudnátok esetleg pró es kontra érveket irni mellettük/ellenük ?


Köszönöm a segítséget :)


2022. aug. 14. 16:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Egyiket sem. Predaallatot nem tartunk egyutt ragadozoval. Hiaba a kulon szoba, 60 negyzetmeter kicsi ahhoz, hogy igazan jol el lehessen szeparalni oket, mert halljak egymast; erzik egymas szagat. Ez nagyfoku stressz mind a macskaknak,mind nyusziknak/malacoknak. Utobbiak amugy a tartos stresszbe bele is halhatnak, erzekeny allatok. Illetve nem tarthatod oket csak ketrecben, ki kell engedni szaladgalni is. Eleg egy ovatlan pillanat, nem csukod be rendesen az ajtot, vagy epp a macskak ki tudjak nyitni es kesz a baj.
2022. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Lehet őket együtt tartani, állatorvosokkal is beszéltem, külföldi forumokat is olvastam. Össze lehet őket szoktatni, csak össze engedni nem.
2022. aug. 14. 17:00
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Ez erősen függ a macskától is. Ha olyan habitusa van (elég ha csak az egyik ilyen) akkor már nem jó. A legjobban úgy lehet őket össze szoktatni, ha a macska kicsi korától kezdve szoktatva van hozzá. Felnőtt macskánál van kockázat, és nem zárhatod ki a lehetőséget, ha nem sikerül. Akkor mi lesz?
2022. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ismerem az állataimat, a habitusukat, 15 éve vannak macskaim. Ha egy külön szobában vannak tartva, mégis mi történhetne ? Nem tudnak bemenni, az ajtón nem tudnak átmenni :D nyilván nem fogom őket össze engedni, a szobában pedig annyit játszik egymással a két kisallat, amennyit csak akar, zavartalanul.
2022. aug. 14. 18:02
 5/30 anonim ***** válasza:
44%

Ja, hogy egész életükre egy pár négyzetméteres szobában lennének? Akkor az össze szoktatással tényleg nem lesz gondod (persze így is lehetnek incidensek). Viszont így nem értem minek? Napjában párszor bemész simizni és kész?

Nekünk is voltak nyulak, imádtak velünk lenni, de ha ezt nem nézem, akkor is, egy kis szoba nem lett volna nekik elég.

2022. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem két tengerimalacnak sokkal jobb helye lenne nálatok. A nyuszi az sokkal helyigényesebb - a malackákat is ki kell engedni, de egy nagyobb kifutóban sokkal jobban elvannak, mint a nyuszik. És kevésbé kényesek is.
2022. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%

Es ha a macskak allandoan ott fognak ulni az ajto elott, orditva nyavognak; kaparjak, ejszaka is? Akkor mi lesz?


Csak azt az aprocska pici dolgod felejted ki a sztoribol meg mindig, hogy ok ragadozok, van szaglasuk es hallasuk is. Es tokmindegy, hogy mennyire ismered oket, az osztont nem tudod kiolni beloluk.

2022. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Össze lehet őket szoktatni, nem kioktatást kertem. Ismerosi körben is rengeteg ilyen van, a macskák sem foglalkoznak a malacokkal és fordítva.
2022. aug. 14. 18:31
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

Ossze, kiveve, ha nem. De vegulis az mar a te dolgod, meg majd a nem alvassal is megbirkozol gondolom, ha a macskak ejjel-nappal orditanak az ajto elott.

Szomszedok is szeretni fognak :D

2022. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Csak egy kérdés.

"Ismerem az állataimat, a habitusukat, 15 éve vannak macskaim. " és benti cicák? Gondolom igen. Nem találkoztak még préda állattal, és te sem tudod, hogy ők hogy fognak reagálni.

Nem vitatom, hogy össze lehet szoktatni őket, de azt vitatom, hogy két felnőtt, kifejlett macskát, akik még életükben nem láttak préda állatot, hogy azokat gond nélkül össze lehetne. Ilyen esetben bármi lehet a pakliban, aminek esetleg egy szerencsétlen tengeri malac vagy nyuszi látja kárát.

2022. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!