Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Nyuszikat lehet borotválni?

A Nyuszikat lehet borotválni?

Figyelt kérdés
A nyuszim rövidszőrű de most olyan mennyiségben kezdett el hullani a szőre hógy félek hogy elzáródnak a belei. Ezért arra gondoltam hogy leborotválom de nem tudom jó ötlet e.

2022. aug. 15. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megeszi a szőrét, vagy miért záródna el a bele???

Egyébként furminátorral próbálkozhatnál, a borotvát felejtsd el!

2022. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fésű és szőroldó paszta etetése... nem kell borotválni szegény állatot.
2022. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Vidd kutyakozmetikushoz, géppel letolja.

Borotvával ne próbáld.

2022. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Vidd el állatorvoshoz,ha nem volt bak nyuszival. Mert a sarokba rakott ször a fialás előtti jel, fészket épít olyankor.


Ha viszont nem volt bak nyuszival, akkor valamilyen tápanyaghiány, vagy élősködő okozza ezt.

2022. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszinak a szőrét ha leborotválja nincs ami védje a melegtől és a hidegtől. A szőr védelmi rendszer a nyuszi hőszabályozásában. Nyáron hűt, télen fűt.
2022. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te se mész végig nullás géppel a fejeden, mert hullik a hajad. Fésüld rendszeresen és nincs kellemetlenség.
2022. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak hullik, attól miért lenne bélelzáródása? Ha hullik, irreálisan sok, akkor doki, valamilyen tápanyaghiány vagy betegség, vagy élősködő. Ha ő maga tépkedi, és ki lehet zárni a vemhességet, akkor is doki, lehet allergia (bár ebben nem vagyok biztos, hogy van ilyen), szintén bőrbetegség vagy valami, de akkor nem is igazán hullik, hanem valamiért ő maga tépkedi ki. Mindenesetre én dokihoz vinném, ha minden rendben akkor meg fésülgetném. De a borotvát felejtsd el.
2022. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell levágni. Elozokkel egyetértek. Létezik szoroldo paszta. És fesuld sokat. Egyedül van tartva?
2022. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad a nyuszit megnyírni! Facebookon most keresett valaki kozmetikust,hogy lenyírassa a nyusziját. Kommentelő (állat)kozmetikusok lebeszélték róla, hogy nem szabad.
2022. aug. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!