Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért hízik a hörcsögöm?

Miért hízik a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Van egy dzsungáriai törpehörcsögöm aki az utóbbi időben nagyon sokat hízott. mit csináljak? állandóan a ketrecet rágja és figyeli mikor kap kaját. nagyon lusta és csak akkor jön elő ha megetetem. az utóbbi pár napban nem adtam neki mást, csak zöldségeket. de nem értem egyre kövérebb. már a házát és a játékait is le kellett cserélnem annyit súlyosbodott a helyzet. Tanácstalan vagyok. csak hízik és lustul. Napról napra kövérebb. mókuskereke is van de soha sem használja. valamit rosszul csinálok?

2022. szept. 23. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos mit mondott?
2022. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kereke van? Milyen tápot kap? Nem volt előtte másik hörcsöggel együtt?
2022. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem volt együtt senkivel. rendes rágcsálók számára ehető tápot adok neki.

A gyárilag ketrecében lévő kereke van most is.

2022. szept. 23. 23:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyárilag a ketrecben lévő kerekek nagyon kicsik, hosszútávon kárt tesznek a hörcsög gerincében, mert nagyon meghajlik ahogy kerekezik. Valószínűleg a ketrec sem megfelelő (általában ezek a komplett ketrecek nem megfelelőek, csak eladják a kereskedésben a profit miatt), ezét rágja a hörcsög mert nem érzi jól magát.

Kérlek ezt az oldalt olvasd át, itt hiteles infók vannak: [link]

A boltban kapható mageleségek többsége sem megfelelő mert rengeteg cukrot tartalmaz (sajnos ezt is eladják, mert a profit a lényeg, nem az, hogy egészséges legyen a hörid).

A legjobb tápot a Glirex oldaláról rendelheted még, és még rengeteg egyéb egészséges dolgot is: [link] (A hörcsög leginkább magevő, így nem jó, hogy most csak zöldséget kap.)

Lépj be a Facebookon a “Hörcsög imádók :)” nevű csoportba, itt is segítenek mindenben, ha megfogadod a jótanácsokat.

2022. szept. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján az eledele és a kereke is vacak. Légyszi olvasd át alaposan a hörcsöginfo.hu oldalt. Nagy eséllyel a lakhelye sem megfelelő méretű és nem ingergazdagon van berendezve. Olyat ne csinálj hogy nem adsz neki magkeveréket mert attól is kopik a foga hogy azt eszi és bontogatja. Ha nem kap magkeveréket akkor nőhet a foga amit állatorvos bóditásban tud csak csiszolni.
2022. szept. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vibrátoros_macska válasza:
41%
Szerintem depressziós, többett kellene kivenni a ketrecből. Esetleg nem látott valami olyan dolgot amitől depressziós lehet? Vagy csak az is lehet,hogy át fog változni macskává.(ui.: nem vagyok hörcsögszakértő,s csak segíteni szeretnék)
2023. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!