Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az ivartalanítás kötelező a...

Az ivartalanítás kötelező a menhelyeken?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne ez a kérdés,mert én valahonnan úgy tudom,hogy az,de nem találok semmit az interneten. Köszönöm a válaszokat!:)
2022. okt. 5. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Ahonnan en fogadtam orokbe, ott alapvetoen ivartalanitva adnak csak orokbe. Akinel ez nem lehet, mert pl kolyok vagy nincs mutheto allapotban jelenleg, azt ivartalanitasi kotelezettseggel adjak ki.

Persze ha kiderul ido kozben, hogy a kutya betegseg miatt egyaltalan nem mutheto, nem szallnak rad, hogy csakazertis muszaj :D


De szerintem az ivartalanitasi kotelezettseg talan a bevett szokas, ugy adnak csak ki allatokat. Aztan ezt ugye valoszinu, hogy sokszor nem is tudjak betartatni sajnos :(

2022. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noti75 ***** válasza:
59%

Szia!

Én úgy tudom, hogy igen.

Minden befogott vagy befogadott állatot ivartalanítanak.

2022. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Helló, állatorvos vagyok és a válasz igen. Ez kötelező lenne, de természetesen itt is vannak helyek ahol nem csinálják. Általában fél vagy egy év után szokták ivartalanítani őket errefelé.
2022. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem az! Lehetőségeikhez képest igyekszenek az összes állatot ivartalanítani, nyilván ez pénz kérdés is, illetve a menhelynek sem érdeke a szaporulat, és nem is egyszerű az ivaros állatokat szeparálni, ráadásul ez csak egy szempont, más miatt is szükség lehet állatokat külön tartani, csoportokat kialakítani. Ha ivaros, akkor ivartalanítási kötelezettséggel adják oda.
2022. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

Két helyen voltam eddig. Az egyiknél kutya-macska külön csoportokra volt bontva; kutyáknál a sétáltatható ivartalanított, a nem sétáltatható de örökbe fogadható ivartalított-nem ivartalanított (túl fiatal, vemhes állat) és az altatásra váró beteg illetve vad egyedek. Mind külön helyen voltak, meg lehetett nézni. A macskákból mindegyiket örökbe lehetett fogadni, viszont voltak olyanok amire pl várni kellett volna mert le volt foglalva és nem biztos hogy elviszik, vagy épp valami kezelésen mentek keresztül (féreghajtás, ivartalanítás) és a macskáknál mindegyik ivartalanított volt kivéve az egész menhelyen 3 cicust, amiből kettőnek volt gazdija csak megszökött valahonnan és a harmadik is fajtatiszta, azt tenyésztésre lehetett vinni, bár törzskönyv nem jár hozzá nyilván.

Másik menhelyen ömlesztve voltak, a felét altatásra vitték.

2022. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!