Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni, ha ilyen...

Mit lehet tenni, ha ilyen agresszív egy hörcsög?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nőstény szíriai aranyhörcsögöm, aki hihetetlenül védi a territóriumát velem szemben is, illetve sokszor bizalmatlan is velem. Türelmes vagyok vele, finomfalatokkal próbálom szelidíteni, de jóformán semmi sem használ. Már nagyon sokszor megharapott, néha csak picit, néha viszont csúnyán, így már a bizalmamat is elvesztettem benne, mindig attól félek, hogy hirtelen nekem ugrik és megharap, pedig mellette imádom is a kis pockot.

Van bármilyen tanács, tapasztalat ilyen téren? Mit lehet csinálni, hogy megszelidüljön, ha az általános tanácsok, praktikák nem működnek? :-(

Ráadásul már egész jól haladtunk, hagyta a simit, néha a kezemre támaszkodott, aztán egyik napról a másikra mintha "megvadult" volna, pedig semmit nem csináltam másképp.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. okt. 5. 22:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%

Jaj, szembe jutott Feri, a nosteny horcsogunk. 😂 Benyultam megsimizni, de mindig harapott, szoval ha lassu voltam, akkor szerencsetlen repult be a sarokba, ahogy osztonosen elrantottam a kezem. (Nem csak nekem, anyanak is, szoval a nyomi mar beteve ismerte a repulesi utvonalat.) 😂

Vegul teso odaadta a szomszednak, az meg szabadon engedte a reten. Ez volt a megoldas a problemara.

2022. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Illetve mennyi ideje próbálod szelidítgetni?

Ha mar idős akkor nem valószínű hogy változni fog,sajnos sok gyengeidegzetű höri van:(

2022. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
eszembe*
2022. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
A hörcsögök éjszakai állatok. Napközben nem kéne zargatnod és akkor nem harapna meg. A kiskedvenced életformáját kéne profin ismerned. Te sem örülnél ha zaklatnának éjszaka mikor aludnál. A kiskedvenced nyűgös.
2022. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
11%
Péklapát. Jó nagyot!
2022. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem napközben "zargatom" őt, hanem kb. este 10-től megyek oda hozzá, amikor előbújik... De mindegy is, köszönöm a "hasznos" hozzászólást.


#2: köszönöm szépen! Még fiatal hörcsög, július végén született, és augusztus vége óta van velem. (Pezsi tenyészetből van)

2022. okt. 5. 23:04
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Mit kap enni? Napközben nyugodtan tud pihenni? Mekkora területe van mozogni? Van valamilyen betegsége (nem úgy értem, hogy ránézésre nincs, hanem hogy orvos látta már?)
2022. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7: Enni a Vitakraft törpét kapja, meg Glirexes "nasikat" (a zöldségen, kevesebb gyümölcsön kívül), napközben békén hagyom teljesen, nem is szoktam látni, egy nagy glirexes mohakuckóban pihen. Ami pedig a területét illeti, egy 100*50-es ketrecben van, sok búvóhellyel, két homokozó/WC-sarokkal és 30-as kerékkel. Orvos még soha nem látta, mert semmi olyat nem tapasztaltam rajta, ami miatt elvittem volna (ez az agresszió meg nem tudom, hogy normálisnak számít-e, ezért is írtam már ki a kérdést, hogy mi lehet/mit tegyek). :)
2022. okt. 5. 23:34
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm.. Szerintem jó dolga van nálad a hörcsögnek, úgyhogy igazából kicsit furán hangzik, de 5 hörcsög után ezt tudom mondani: egyik hörcsögöm csak a barátommal jött ki jól, engem mindig harapott. Egyszerűen bármit tettem neki nem tetszett, már féltem tőle, ezért inkább odaadtam neki és elkönyveltem, hogy "nem bír engem" 😅 azóta is köszöni szépen jól kijonnek, velem meg nem barizik 😂
2022. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy mostanában gyakrabban jelöli a területét a dörgölőzéssel, és gyakrabban vesz fel párzási pózt is (amennyire utána tudtam nézni ilyen téren laikusként legalábbis). Lehetséges, hogy csak mostanra (kb. 2 hónaposan) lett ivarérett és azért változott meg, vagy ez h*lyeség?
2022. okt. 5. 23:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!