Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vészhelyzet (! ) Jézusom...

Vészhelyzet (! ) Jézusom miért van ez?

Figyelt kérdés

Hoztam az én pici malackám (tengeri) mellé egy másikat(=

az enyém kisfiú,és hoztam egy kislányt.

De az a baj,hogy a lány két hónappal idősebb ráadásul kétszer akkora is mint az én picike malackám =(

Edzésre mentem,és mikor hazajöttem látom,hogy a kisfiú szagolgatja a kislányt,és az megharapja,és kergeti :S

nem lehet ettől baja az én malacomnak? :OO

Vagy vigyem vissza,és hozzak helyette egy korban hozzá illőt?


2010. szept. 27. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem szedd szét őket, ha már harapdálja, akkor biztosan nem lesznek jóban. Ha a lány sokkal erősebb, meg is ölheti.

Ha "kicserélik" én egy méretben, erőben hozzá illőt hoznék, ha mindenképpen társat szeretnél neki.

2010. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha csak akkor harapja a fiut amikor szagolgatja akkor valószinüleg az uj jövevény párosodni szeretne de a régi malacka nem.Ha nem akarsz kismalacokat szedd szét őket.
2010. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Tudod mit kellett volna? Előbb kérdezni aztán cselekedni!

Nem épp felelősségteljes állattartóra vall a viselkedésed!

A fiú és a lány tengerimalac sosem társai egymásnak!!! A párosodási ösztön miatt "csak úgy" tudnak egymásra nézni.

A fiú malackád mennyi idős?

2010. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy másfél hónap körüli fiú kismalacot hozz mellé, és először semleges terepen felügyelet mellett ismertesd össze őket, ne hagy őket magukra egyből!!
2010. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 19:33-as versenyzőnk lehet, hogy igazat beszél, de ha ezt az ítélkezős, minősítős lecsót kihagyta volna, akkor még szimpatikus is lehetne...


Egyébiránt én olyat még nem hallottam, hogy ne lehetne együtt tartani ellenkező nemű tengerimalacokat. Max a gyermekáldás miatt nem célszerű. Viszont ha marakodnak, tényleg érdemes addig elszeparálni őket, amíg a kicsi nem nő meg.

2010. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A 19:33-asnak üzenem hogy mit kérdezzen hogy vehetek a régi malacomnak egy társat?Vagy mi?Akkor se lesz okosabb mivel lehet hogy az állatkereskedésbe egy olyan malac tetszik meg neki aki épp olyan mint ő...Szerintem várj még egy kicsit és ha akkorsem barátkoznak meg,szed szét őket,és próbáld meg őket késöbb összerakni.
2010. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért vagyok ilyen, mert már 10éve tartok tengerimalacokat(és adok rendszeresen tanácsot) és imádom őket, és sajnos annyi ember nem ért hozzájuk, pedig igazi kis egyéniségek, tudnak szeretni!!! Ezért vagyok ilyen.

A gyerekáldás miatt nem szabad őket együtt tartani. Ez tulajdonképpen így van. Ha egy hímmel van a nőstény szinte folyamatosan vemhes, ami teljesen leterheli, kevésbé életvidám, hamarabb elpusztul.(meg hát a kismalacok elhelyezése, és szülés közbeni komplikációk sem elhanyagolhatók) Valamint a vemhes malacot nem is szabad hímmel együtt tartani mert a vemhesség alatt sem "hagyja békén". Szóval lényegében szinte mindig külön kellene őket tartani. Tehát mindkét állat magányos. Ha együtt vannak sem játszanak úgy mint két egynemű állat.

2010. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


tanulmányozd a szokásaikat.

2010. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pl. ha előbb kérdezett volna elmondtam volna azt amit most is leírtam! Felnőtt malac mellé egynemű max másfél hónapos társat vegyen(kölyökmalackához korban hozzá illőt), szoktassa őket egymáshoz semleges helyen...stb.!

És nem illik olyan állatkereskedésben vásárolni ahol egy darab állat van! Van rengeteg hirdetés is.

2010. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

a malackám 2hónapos, amit vettem pedig 4

nem tudtam,ne haragudjatok,de annyira megijedtem,hogy bántani fogják egymást,és csak azt akartam,hogy a cocikám ne legyen magányos,és összebarátkozzon,de úgy látszik több kárt okoztam vele,mint jót :((

2010. szept. 27. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!