Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok? Tapasztalatok?

Mit gondoltok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A 11 éves kislányom szeretne egy vadászgörényt. Én meg nem tudom hogy való-e neki. Én úgy érzem elég komoly, és már volt hörcsöge azt is etette és elvont vele. Persze itt inkább már nagyobbakban kéne gondolkodni. Valakinek van ehhez hasonló tapasztalata? Esetleg hogy honnan tudnék örökbefogadni vagy venni ilyet? Mik a pro-k és a kon-ok?

2022. okt. 19. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Egyetemista lányom és a barátja szereztek be egyszer egy vadászgörényt. Kb. 3 hónapig bírták, aztán visszasunnyogtak vele a tenyésztőhöz. Belátták, hogy nem fér bele az idejükbe.

Ne érts félre; egy végtelenül bájos jószág volt, de akkora energiabomba, hogy még. Harapott is.

A te kislányodnak egy békés nyuszi vagy cica, esetleg kisebb testű kutya inkább lenne való. Szigorúan szerintem.

2022. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Azért egy békés nyuszi nem, mert a nyuszi társas állat, inkább minimum két békés nyuszi, esetleg tengeri malac, ha a rágcsáló vonalon maradunk.
2022. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
OK, jogos. De a görény is jobb szeret párban lenni :) Sőt.
2022. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké. :D A görényekkel kapcsolatban nem vagyok otthon annyira, unokatesómnak van kettő, ő szerinte nehéz velük, nem kezdő állattartónak, kistininek való szerinte, ebből indultam ki.
2022. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A görény ugyanannyi törődést igényel, mint egy kutya. Nagy mozgásigény, kíváncsi, ahogy mások is írják, egy energiabomba.

Ráadásul állatorvosi költségei elég nagyok tudnak lenni, mivel elsősorban egzotikus állatorvoshoz kell vinni. Felszerelések hozzá is elég sok pénz.

Nem hasonlítható a hörcsöghöz semmilyen értelemben. A hörcsög el van magában, jórészt csak etetni kell. Ha a lányod el akar menni valahová (nyaralni, barátokkal valaha, stb), akkor a hörcsögöt könnyedén másra bízza, de a görénnyel nem ilyen könnyű. Én szerintem egy nem totál elkötelezett gyereknek nem való, felnőttnek is átgondolandó, hogy le akar-e mondani az akárhol nyaralgatásról, utazgatásról, mert görivel nem fog minden menni. Ugye az alap, hogy magára nem hagyjuk az állatot azzal a címszóval se, hogy "kibírja azt a pár napot", és az utaztatást általánosságban a legtöbb állat annyira nem viseli jól.

Ezeken kívül is van még hatezer másik dolog, amit át kéne gondolni.

Nyilván a 11 éves lányod nem tud ebben felelős döntést hozni, ezért mondjuk neked kéne elsősorban utánanézned a szívszerelem-kisállat igényeinek, és elég gyorsan rájöhetnél, hogy mi az, ami a ti életetekbe beilleszthető, meg mi az, ami nem.

De az is alap, hogy ha 11 éves a gyerek, akkor az ő állata az valójában a te állatod. Nem ő fogja hurcibálni orvoshoz bélcsavarodással hajnal 2-kor és nem is ő fogja megteremteni az akár 50-60ezer forintos eseti állatorvosi költségre a lóvét. Ahogy a legjobb, legügyesebb gyerek is elfelejtheti időben megetetni, kialmozni az állatnak, így ezeket neked kell szemmel tartani.

2022. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem az a kerdes, hogy a gyereknek valo-e egy allat, hanem az, hogy a szulo hajlando-e foglalkozni vele es gondoskodni rola.

Mert igy is, ugy is a szulo felelossege elsosorban, nem a gyereke.


Szoval ahogy te erzed kerdezo. Lenne ra idod? Meg tudnad oldani, hogy valaki vigyazzon ra, ha nyaralni mentek? Nem baj, ha takaritani kell utana, mert ki kell engedni szaladgalni es nagy esellyel nem lesz szobatiszta? Ivartalanitani is kell, kulonben nagyon budosek. De sokszor ivartalanitas utan is van egy jellegzetes szaguk. Ez nem baj? Parban kell oket tartani, belefer? Es igen, nagyon-nagyon draga az allatorvos, de szamolni kell azzal is, hogy szukseg lehet ra.

Az en velemenyem az, hogy macskat egyszerubb tartani es legalabb szobatisztak, nem budosek, barmelyik allatorvoshot viheted, nem kell utazni akar 100-200 kilometert hozza...:D

Es a szomszedok is szivesebben vigyaznak egy benti macskara, mint ket gorenyre nyaralas eseten.

2022. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy a családnak belefér-e anyagilag és időben, amit már fentebb is írtak. Én még annyit tennék hozzá, hogy vannak, akik vadászgörényekkel aktívan rágcsálóirtással is foglalkoznak, szóval ha ti nem is, de aktivitásban ilyet képzeljetek el. Én inkább hörcsögöt ajánlok, főleg, ha azzal már volt tapasztalatotok, és ők kifejezetten magányos állatok, szóval elég 1 szőrmókra figyelnetek.
2022. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha végül a hörcsög mellett döntötök akkor a hörcsög.info oldalt ajánlom alapos átolvasásra. Hozzájuk is csak egzós doki ért. Tehát lehet hogy betegség esetén Budapestig kell menni mert közelebb nincs hozzáértő doki.
2022. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
A törvényt semmiképpen sem ajánlom lányoknak. Inkább akkor csincsilla. De két nyuszi vagy tengerimalac/kutya, macska lehet jobb választás lenne
2022. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!