Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom leszoktatni a...

Drake13 kérdése:

Hogyan tudom leszoktatni a nyuszit erről a szokásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 3 hete elhoztunk egy nyuszit egy olyan családtól, ahol egy 4 éves kislány volt az első gazdája, de nem igazán foglalkozott vele, és emiatt az anyuka "elajándékozta". Azért is vállaltuk el a párommal ezt a feladatot, mert van már egy nyuszink, akit elég jól sikerült megnevelnünk, illetve szerettünk volna neki egy "játszótársat". A 2 nyuszi nagyjából egyidős, de külön ketrecben vannak, mert mindketten kanok. (Ez addig lesz csak így, amíg ki nem ivartalanítjuk mindkettőt.) Külön vannak mindig kiengedve, hogy ne tudjanak összeverekedni, de így is látják egymást.


A szituáció ismertetése után rátérnék a kérdésre! Ennek az új nyuszinak az a szokása, hogy naponta többször percekig rágja és huzogatja a ketrecének a rácsát. Amikor meglátja a másik nyuszit, akkor értem, hogy szeretne "ismerkedni"/verekedni, de ha nincs senki a látókörében, akkor is csinálja ezt. Kaját kap eleget, illetve a fogát is tudja mivel koptatni. Hogyan lehetne szerintetek leszoktatni erről a rossz szokásáról?



2022. nov. 11. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Figyelemfelhívás miatt csinálja. Ha mázlitok van, rájön, hogy foglalkoztok vele, és elhagyja.
2022. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek
2022. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!