Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kopasz a törpenyulam nyaka?

Miért kopasz a törpenyulam nyaka?

Figyelt kérdés
3 éves oroszlánfejű hím a nyuszim. A lakásunkon kívül sosem megy, az egyetlen állat, amivel érintkezhet, az a macskám. Kb egy hónapja vettem észre, miközben “mosdott”, hogy teljesen kopasz a nyaka. Meglepődtem, mivel eddig sosem láttam ilyet. A neten rengeteget kutattam, hogy megtudjam, mi miatt lehet ez, de egyik nyúlbetegség leírása se illett rá. Nem rühes, mert egyáltalán nem korpás. Nem is gombás, mert csak a nyakán nincs szőr, máshol pedig teljesen normális a bundája. Kullancs és szúnyog sem csíphette meg, mert minden ablakunkon szúnyogháló van, így az azok által terjesztett betegségeket is kizárhatjuk. Minden nap normális mennyiségű kaját kap, a táplálásával sincs gond. De akkor mi lehet a probléma? Lehet ennek rosszabb következménye?

2022. nov. 20. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést írd be a torpenyuszisok csoportba Facebookon , nagyon sokan tudnak segíteni, ne itt gyakorin kérdezzetek nyuszikról.

Sok ilyen kérdés van.


Egy torpenyuszis

2022. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Atka is lehet.
2022. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megnéznie egzotikus állatorvosnak , hogy nem atka - e . Egyébként vannak ilyen egyedek akiknek valamiért kopasz . Az enyémnek is .
2022. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém még kicsi, de az ő nyakán is alig nő szőr. Szerintem a legtöbb nyuszinak ott ritkább a bundája.
2022. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Ha kopasz a nyaka az nem normális. Az gomba vagy atkafertőzés. Az más dolog hogy vedlesi időszakban képesek foltokban is vedleni.

Doki injekciókúrával szokta kezelni , persze előtte mintát vesz .

2022. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!