Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy történhetett a tengerimal...

Hogy történhetett a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kislány tengerimalacom mellé, kb 1 hónapja kaptam egy párt. Természetesen kislányt. 3 hónapos volt a pici. Ma este arra lettem figyelmes, hogy hirtelen ott van előtte egy kifejletlen magzat... biztos az én hibám volt, de tényleg nem vettem észre, hogy vemhes, mivel jól vannak tartva és azt hittem hogy meghízott azért kis duci. Meg sem fordult a fejemben, hogy vemhes lehet. És csak ezt az egy kifejletlen kis magzatot láttam előtte. Nagyon megijedtem, hogy ez hogy történhetett, és hogy ha vemhes akkor miért csak 1et szült koraszülve, és a többiekkel akkor mi történik? Mivel egy tengerimalac nem 1 kölyköt ellik. Óvatosan megfigyeltem, ment lentebb a hasa, de még azért látszik hogy duci, mostmár tudom miért.. valószínűleg akitől kaptam már így adta ide. Holnap azonnal viszem állatorvoshoz, de ha valaki addig valami választ tudna írni hogy mi történhetett, és hogy holnapig hogyan tudnék rajta segíteni azt nagyon megköszönném. Nagyon féltem, nem szeretném hogy baja legyen. Köszönöm

2022. nov. 23. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még az is lehet, hogy tényleg csak egy magzat volt, nem lehetetlen, ha nem is gyakori.
2022. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most adta át neked valaki akkor még nála eshetett teherbe. Pici még így nem volt képes még a magzat fejlődését megfelelően biztosítani szerintem.
2022. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg válaszd szét a másik malactól hogy egyedül legyen és tegyél alá tiszta ruhát vagy valamit hogy azon pihenjen
2022. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
A tengerimalac általában 1-3 kölyköt fial, így előfordul, hogy csak egy születik. Ők nem annyira szaporák, mint a nyuszik. Természetesen orvoshoz vidd el, mert ez nem játék.
2022. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kettesnek igaza van. Gyerekkoromban én is így jártam. Akartam egy tengerimalacot, de akihez mentünk átvenni, harmat nyomott a kezünkbe, én persze néztem apukamra. Szerencsére el tudtuk különíteni őket, kaptam nagypapamtol két régebbi nyúl ketrecet, de így is keso volt . Pár hétre rá 3 pici lett. Az egyik sajnos nyomorék lett, mire reggel megtaláltam, már nem élt, valószínű bele löktek véletlen a vizes tálba, nem tudott kimászni ..


Szerintem előfordulhat, hogy csak 1 pici lett, és az is hátrányos, de ha meg fogod a malacka hasat ( ha engedi ) , érezheted őket, azt is, ha kemények ( az baj ) és azt is, ha mozognak . Alapvetően a malacka hasa lapos, puha, ha felveszed öt helyesen és állva tartod, rúd szeru teste van. Ha vemhes, akkor gömbölyded, és kicsit feszesebb.


Nagyon nem tudsz mit csinálni, de ha kemény a hasa, mielőbb vidd orvoshoz ( tudom mész holnap, de ilyen esetben lehet halott magzatok vannak benne, amitől elpusztulhat) .


Az anyuka legyen meleg helyen, legyen friss vize, friss zöldségekkel , puha vacokkal. Ha jönne több is.

2022. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egzotikus állatorvoshoz vidd, csak ő ért hozzájuk. Előfordul, hogy csak egy kölykük születik, figyelgesd, hogyan viselkedik, de ha maradt volna még kölyök a hasában az elég veszélyes tud lenni ha nem orvosolják gyorsan. Adj a malackádnak emelet C vitamint, valószínűleg azért születhetett így a fejletlen magzat mert még az anyuka is fiatal, ezért fontos a malacka erősítése.
2022. nov. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért én mindkettőt elvinném orvoshoz hogy megállapítsa a nemüket. Rengetegszer előfordul hogy rossz infót adnak az embereknek a nemükkel kapcsolatban, többször mint gondolnád. És ebből sok a baleset.

Vagy esetleg az MTVKE zárt facebook csoportjába tehetsz fel képeket, ott megmondják hogy tényleg mindkettő lány-e.

2022. nov. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Malacoknál nem ritka hogy csak egy születik, főleg ha annyira pici volt nem csoda hogy nem tűnt fel hogy vemhes, nyilván egy magasvemhes nőstény 3 kifejlett babával eléggé körte alakú lesz de itt egy szem fejletlen kölyökről van szó.

Az is közrejátszhatott hogy nagyon fiatal az anya (ha 3 hónaposan hoztad el és már vemhes volt) így egyszerűen nem tudta ellátni a fejlődő szervezete a picit is, viszont ahogy mások is mondták, egzós dokihoz nézz be azért velük hogy mindkét malac jól van-e és biztos lány, illetve C-vitamin és minőségi táp, egy vemhesség nagyon megviseli az anyaállat szervezetét, főleg ha szegény még maga is fejlődő szervezet.

2022. nov. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még az este szétválasztottam őket, orvos mondta hogy egészséges, ha maradt még benne akkor azok még kijönnek, de ő sem tudta pontosan hogy vemhes-e még
2022. nov. 24. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!