Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A befogott patkányt lehet...

A befogott patkányt lehet háziállatként tartani?

Figyelt kérdés
Sikerült megfognom egy patkányt és hazahoztam, de nem tudom mi a különbség a fogságban nevelt hobbipatkány és a frissen befogott patkány között. Tehát, amit neten írnak, hogy mit esznek a patkányok, igaz ez a frissen befogott vadpatkányokra is?

2022. nov. 24. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg betegséget hordozhat és agresszív lehet.

Biológiailag ugyanaz mint amit megveszel.

Őszintén szólva nem élnek elég ideig ahhoz hogy megérje kikúrálni és megszelidíteni szvsz.

2022. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
en felnek a betegsegektol
2022. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy vadon élő patkány igen veszélyes lehet, sok fertőzést hordozhat magában. Ha annyira szeretnél egy ilyen állatot akkor inkább vegyél egy tenyésztett példányt az állatkereskedésben. Szerintem nem éri meg kockáztatni az egészségedet egy talált állat miatt.
2022. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

A legjobbat akkor teszed, ha odaadod egy ismerősödnek akinek van kígyója vagy (madár)pókja otthon.


Biztos hogy nem szedsz össze semmilyen betegséget és egy állatot is jóllakatsz.

2022. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elengedtem, féltem a betegségektől, de szerencsére nem értem hozzá.
2022. nov. 24. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Szerintem jó döntés.


Amúgy szerintem marha jópofák a patkányok, ha nem lennének szegények olyan rövid életűek, simán tartanék, szóval megértelek. 😅🐀

2022. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, ne is mond, 6. az a baj, ha megdöglik bármilyen háziállatom, mély depresszióba esek, és ha egy adott állatka oly rövidéletű, lehető legrosszabb, ezért is akarok inkább teknőst, az még engem is túlél xDDDDDDDDDDDD Az a baj, meglátok egy állatot, haza akarom hozni és nehéz ellenállni a kísértésnek, és jah, volt már rá példa, hogy kóborkutyától bélférget kaptam el, szerencsére nem volt vészes és meggyógyultam
2022. nov. 24. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen ugyan az mint a háziasított változat. Ösztönösen retteg az embertől a vad patkány, nagyobb agya van, agresszívebb.

A patkányharapás-láz életveszélyes kockázat.


A házi patkány kezességre, szelídségre lett szelektálva, színte soha nem fordul elő hogy megharapjon.

2022. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor vadállatot szeretnél befogni gondolj bele, hogy neki milyen rossz lenne. Kiszakítod a megszokott környezetéből, hatalmast stresszt okozol neki, retteg tőled. A kisemlősök például képesek nem enni, ha félnek, a stressz pedig például gyengíti az immunrendszerüket. Sorolhatnám még, hogy miért rossz, de szerintem az ember magától is rájön, hogy egy szabadon született állat, ami ráadásul fél is az embertől nem fogja elviselni a bezártságot, csak ártasz vele neki. Ennek tudatában hátha könnyebb lesz ellenállni a vadállatok gyönyörének.

A másik meg ugye a te oldalad. A patkány félelmében harap, ráadásul igen éles fogai vannak, vagyis hozzáérni biztos nem tudnál, egy felnőtt vad patkányt megszelídíteni meg gyakorlatilag lehetetlen. Ezentúl ugye előttem már szót ejtettek a betegségekről, ami egy vad patkánynál tényleg számottevő tényező.

2022. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!