Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehetséges, hogy egy tengerima...

Lehetséges, hogy egy tengerimalac nem szereti, ha ölbe veszik, dédelgetik, vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Az első több hónapos volt már, mikor idekerült, fél év telt el, de nem igazán kezes. Vagyis, ha a helyén van, akkor kicsit kell menni utána, mire megáll, hogy megsimizzem, de akkor viszont putyorog, tetszik neki. Ha megpróbálnám kivenni egyből ficánkol, harapni próbál. Volt, hogy azért sikerült kivenni, ölben simogatni, de ritka.

A másik most érkezett pár napja és már az első pillanattól kezdve kezes, beszédes, barátkozik, simán megáll, hogy kivegyem ölbe simizni.

A nagyobbik olyan bizalmatlan, zárkózott.

Meg fog változni a nagyobb is, ha látja a picitől, meg ha továbbra is kitartó maradok, vagy fogadjam el, hogy ő nem szereti elhagyni a birodalmát?



2022. nov. 29. 09:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő kereskedésből van, két külön helyről, de mindkettő rossz körülmények között volt és mindkettő lány.
2022. nov. 29. 09:05
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Putyorog??Behalok,ez nagyon aranyos🤣
2022. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Én a következő javaslom simogatásra:

- miközben ülsz, tedd a bal karodat közel a testedhez gyomorszáj magasságban

- tedd rá a karodra tengerimalacot, és jobb kézzel csak nyugodtan simogast fejétől a hátán át


Ebben a pozícióban biztonságban érzi magát, idővel megváltozhat a hozzáállása.

Egyébként igen, a másik tengerimalac viselkedése befolyásolja. Nekem volt olyan malacom, amelyik három éven keresztül a házba rohangálós fajta volt, a ketrechez sem jött oda kérni valamit. Aztán elveszítette a társát, és jött a helyére egy kicsi malac, akinek viszont nagyon nagy volt az arca, dominált is felette. Sokkal nyiltabb lett az idősebb malac.


Persze biztos recept nincs.

2022. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
68%
2 éve van két lány tengerimalacom, kereskedésből, pár hetesen hoztuk őket el. Az elején elég sokat kivettük őket, gyógyszeres kezelés miatt is, meg a saját magunk szórakoztatására is. Magát a kivételt sosem szokták meg, elfutnak a mai napig a kezünk elől, akármilyen technikával próbálkoztunk (a legjobb egyébként nem felülről, hanem valamilyen formában szemből). Kint aztán többnyire elvoltak, az ölünkben is, de egy idő után nyugtalanok lettek, érezhető volt, hogy jobb nekik a ketrecben. Nagyon ritka volt, hogy elfeküdtek az ölünkben pihengetni. Így szépen lassan elhagytuk az egrecírozásukat, nem ők vannak értünk, hanem mi értük, megpróbáljuk nekik megteremteni azt a környezetet, ahol boldogok. Alapvetően zsákmányállatok, ezért félősek, de vannak kezesebbek és zárkózottabbak. Ha neked az egyik ilyen kis barátságos, szerintem az nagy szó, picit irigykedek is :) Mi a mai napig ha benyúlunk simizni van hogy elfutnak, de van hogy hagyják és kicsit becsukják a szemüket, akkor irtó cukik. Prüntyögnek, reggel ágaskodnak a reggeliért, csipognak ha elfogyott a széna, megszaglászzák az ujjunkat. És ahogy pihennek különböző kis pózokban, azt órákig el tudnám nézni:) Hát így élünk mi velük, semmi gond nincs a másik malackáddal sem, én nem hiszem egyébként, hogy eltanulná a másiktól a nyitottságot.
2022. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem szeretik. Miért is szeretnék? Dísz és étkezési állatok.
2022. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Próbálkozok még, de ha nagyon tiltakozik, akkor nem stresszelem, maradjon csak bent, ha ott érzi biztonságban magát.

Kézből elfogad kaját, sőt, meg szokott nyalogatni is, a simit bent tűri, szereti, de nem akarja, hogy kivegyem onnét. Amúgy nagy helyük van és együtt sokat játszanak, mindig popcornoznak, futkosnak, ugrálnak.

2022. nov. 29. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem fogadd el. Minden malac más-más személyiség. Nekem több mint egy éve vannak, egyszerre kerültek hozzám, kezesek, de kézbevételért nem lelkesednek. Az egyiket ha kiveszem elvan a kezemben, bár szerintem inkább beletörődik. :D A másik nincs meg kézben, szinte azonnal elmászna, olyan mint egy hörcsög, folyamat mászik ki a kézből, őt nem lehet simogatni ölben, ezáltal kevesebbet is veszem ki. A másik malackát lehet simizni, de szerintem ő sem élvezi, csak beletörődik. Egyébként kis kezesek, mindig jönnek oda meg simogatni meglehet őket, csak a kézbevételért nem lelkesesnek. Mindegyik malacka más személyiség. :)
2022. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2022. nov. 29. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!