Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszikat kiköltöztetni most?

Nyuszikat kiköltöztetni most?

Figyelt kérdés
Van 2 nyuszink (Szeder fiú 6 éves végig velünk élt, Bogyó lány 5 éves 2 éve jött). Bogyóra asztmás allergiás apukám, és enyhén fulladozik (Szederre vhogy nem). Mivel egyre rosszabbul van ki kéne őket rakni az udvarra, de nem növesztettek ugye télibundát. Van erre esetleg valamilyen megoldás? Eladni nem szeretnénk őket, mert szerintünk nehezen élnék meg már de ha nem találunk valamilyen jó és gyors megoldást sajnos menniük kell😢🥺

#asztma #nyúl #törpenyúl #Asztmás allergia
2022. dec. 11. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha most kirakod oket, raadasul torpenyulakat, halalra lesznek itelve. Ennel az is jobb, ha valahogy talalnal nekik gazdat, mar ne haragudj, bar nem tudom erre mennyi esely van, nem picik mar.

Torpenyuszikat egyebkent se tartunk kint, erzekeny allatok, nem erre lettek tenyesztve!

A hazinyul mas.

2022. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Keress nekii másik gazdát.
2022. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Eladni (dehogy eladni, elajándékozni!) nem szeretnétek őket, csak megfagyasztani. Aha. Igazán humánus. Orvossal kéne tanácskozni allergia-gyógyszerezés ügyben.
2022. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nem lehet, hogy egyik nyúlra allergiás, másikra nem. Akkor vagy valami más baja van, vagy mindkettőtől fullad. Mindenképpen menjen el orvoshoz, nehogy valami más baja legyen.

Kirakni őket gyilkosság lenne. Kb. mintha téged kidobnánk januárban egy szál pizsamában a veteményesbe éjszaka.

Nem tudom mennyire durva apukád allergiája. Keressetek orvost, sok esetben jól lehet kezelni gyógyszerrel. Én is évekig tartottam degut úgy, hogy pár héttel a megvételük után kiderült, allergiás vagyok rájuk. Ha van lehetőség, le lehet korlátozni a nyulak életterét egy-két helységre (pl. hálószoba), ahol apukád nem gyakran jár, hogy csak ott hullajtsák a szőrüket, a velük való foglalkozás után pedig ruhacsere.

Ha egyik sem megoldható és apukádnak nagyon súlyos allergiás reakciói vannak, nyilván az ő egészsége az első, ajándékozd el őket. Keress fel nyúlmentő csoportokat, segíteni fognak jó gazdát találni.

2022. dec. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam mert csak elajándékoznánk őket. Sajnos apukám asztmájára nem hat már gyógyszert volt orvosnál, és azt mondták nem áll olyan jól. Hát az az érdekes, hogy amíg csak Szeder volt addig semmi, amiota ittvan Bogyó fulladozik és nyár közepe óta nem is tud jól aludni.

Sajnos a házunkban nem nagyon vannak ajzók, az én szobámba meg azért nem rakhatjuk őket, mert félnek a szüleim, hogy nálam is kialakulna allergia.

És ha valami takatoval rakjuk ki őket, meg infralámpával?

2022. dec. 12. 06:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem az alomra reagál így?

Ha faforgács van alattuk arra sok ember érzékeny.

2022. dec. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen valami olyan része a háznak vagy lakásnak ahol nem járkál apukád?

Olyan helyre kéne őket tenni hogy elkülönüljenek tőle legalább télire.

Nem szabad őket kirakni.Házinyulat sem mert nem most kell kiszoktatni mert neki se lenne téli bundája és meghűlne ugyanúgy mint a törpenyúl.Kiszoktatni úgy kell hogy meleg időben és akkor ösztönösen növeszti a téli bundát de törpenyúl nem való a kertbe.Enyémek házi nyuszik más kategória de kicsi koruk óta kinn vannak és így nem gond nekik a tél sőt szeretik is a hideget míg nyáron látszik hogy készek a melegtől.

Megoldás az az egy van hogy külön rakod elszeparálva a nyuszikat vagy ha nem megoldható akkor ismerősnek odaadod.

2022. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid meg akarnak szabadulni a nyúltól. Te konkrétan láttad apukádat a nyúl mellett fulladozni? Az nem érv, hogy attól félnek, hogy nálad is kialakulna allergia. Ha nem vagy rá hajlamos, akkor nem alakul. Ajtókat is fel lehetne tenni, de nem akarnak. Akkor marad a gazdakeresés.
2022. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8 Igazad lehet.Van benne valami fura hogy az egyikre allergiás az apuka a másikra nem.
2022. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Apukám tényleg rosszul van, nem akarnak megszabadulni tőlük, mertvők is a megoldást keresik. És infra lámpával?

Eddigi váĺaszokat köszönöm.

2022. dec. 12. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!