Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Goreny tapasztalatok?

Goreny tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy kisgorenyt, már szinte mindent elolvastam amit lehetett, de tapasztalat sehol nincs. Mikre kell odafigyelni rajuk? Mi az amire "megvadul"? Olyan dolgok amiket csak otthon lehet megtapasztalni? Milyen orvos, milyen oltasok, stb? Koszonom elore is a valaszt!

2022. dec. 17. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy amitől megvadul? Miért vadulna meg? Egyáltalában mit jelent a te értelmezésedben a vadulás?

Egzotikus állatorvos kell neki, ami jóval drágább és nehezebb találni. Érdemes már azelőtt keresni egy görényekkel foglalkozót a környékeden (vagy máshol, lehetőleg elérhető távban), mielőtt beszereznéd a görényt.

Görénynél amit sokan nem tudnak, hogy iszonyúan rossz a térérzékelésük, de viszont ez nem tartja vissza őket attól, hogy felmásszanak akárhová is. Szóval felmásznak, aztán könnyen leesnek, úgyhogy úgy kell kialakítani a lakást, hogy ne tudjanak feljutni magas helyekre, és jobb, ha nem hagyod őket akárhol felügyelet nélkül. Energikusak, nagy a mozgásigényük. Ja, és nem mellesleg igényük van a társaságra, szóval két görényben kéne gondolkodni.

Azért ha tényleg mindent elolvastál volna már, akkor a "mikre kell odafigyelni" és a "milyen oltások" már nem lennének kérdésesek...

2022. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

2 kell beloluk. Ivartalanitas nelkul nagyon budosek, de a sajat velemenyem az, hogy utana is, az egyik ex pasim is tartott kettot.

Megmondom oszinten a szakitas oka is ez volt, utaltam nala lenni 🤣


De lehet csak nem takaritott normalisan, szabadon voltak, csak ejszakara mentek ketrecbe. De ugy nem voltak szobatisztak, oda pisiltek-kakiltak, ahol jolesett nekik.

Amugy cukik voltak, de ennyit nekem nem erne meg.

2022. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, azert kerdeztem meg hogy esetleg kideruljon barmilyen olyan informacio akit esetleg nem tudnek. Meg akarok gyozodni hogy mindent tudok, es felkeszulten leszek gorenytarto. Es igen, tudom hogy 2 kell, ami be is fog kovetkezni, de nem biztos hogy egyszerre, ugyanis ugye ez az elso gorenyem (bar mar volt kutyam, horcsogom, papagajom, tehat otthon vagyok az allattartasban, viszont ugye itt mar nem egy ketreces allatról van szo) es
2022. dec. 17. 14:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a lenyeg hogy mindent kétszer kerdezek, minthogy szegeny allatot kinozzam. Meg amit nem tudtam befejezni az az hogy lehet hogy elsore 1 gorike lesz, hogy otthon legyek a gorenytartasban. Kesobb meg 100% hogy lesz egy masik, de előbb meg hozzaszokok. Koszonom a valaszod!
2022. dec. 17. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Átküldhetem az öcsémet, ő tényleg egy kis görény. Pár nap, és lesz tapasztalatod bőven.
2022. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:)))
2022. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!