Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlanátok?...

Milyen kisállatot ajánlanátok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kisállatot bentre. Szerintetek melyik lenne a legjobb? Lehetőleg ne csináljon sok koszt... Eddig a degun és a csíkos mókuson gondolkoztam.
2010. okt. 1. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én valamilyen hörcsögöt ajánlanék. Kicsi és aranyos :) Nem büdösek, csak sajnos hamar elpusztulnak... :(
2010. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Még várom a többiek ötletét, véleményét is:)
2010. okt. 1. 15:41
 3/11 Bella Cullen válasza:
Én is hörcsögöt ajánlanék mert könnyen tisztítható meg öntisztulós is és nagyon édeses is!!!!!!!!:D:D:D:D
2010. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én szerintemvagy papagájt tartsál ha van időt mellette leni mert unatkozik.Azonban ha nincs túlsok időd akkor elég 2 hörcsög féle törpehörcsög aranyhörcsög vagy hasonló.Azért kel kettő mert melléjük nem kel emberi társaság mert együtt nagyon jól elvannak,csak vigyázz mert elszaporodhatnak ha belejönnek akkor egyszerre 10-et is fialhatnak de ha van hova adni vagy eladni akkor tenyészheted.És nem kel aggódni mert még mielőtt elpusztulnak kábé 1 évvel már nem szaporodnak.Még nem nagyon öregek és még élik az életüket csak nincsennek folyton kölykök.
2010. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Patkány: szelíd, idomítható, nem harap, szobatiszta.
2010. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó, nagyon szellemes(Y):DDD
2010. okt. 2. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsög, de csak 1-et. Ő nagyon jól elvan magának. Azért nem kell neki társ, mert összeverekedhetnek és komoly sebet ejthetnek egymáson. Néha vedd ki, hagy szaladgáljon, és legyen neki mókuskereke és emeletes ketrece, tágas helye. Minél nagyobb a helye, annál jobb neki, és annál tovább él.


A patkányról annyit, hogy az is jó ötlet. Nekem volt patkányom is és nagyon okos, intelligens és kedves állat. Nagyon ki tudja mutatni a szeretetét!!

2010. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kezdő állattartó vagy akkor a hörcsögöt javasolnám. A csíkos mókusnak nagy hely kell, annyira nem szelídíthető, csak ha te neveled fel, azonkívül úgy tudom, hogy nem olcsó.
2010. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Afrikai csíkos fűegér:D nagyon szépek:) nekem is van 10db ha nem ismered őket nézz utána:D
2010. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt gondold át, hogy mire kell neked a kisállat. Ha nézegetni akarod, akkor nagyon jó az aranyhörcsög. Kiveszed kicsit, sétál, aztán megunod, visszateszed. Hamar meg fogod unni, mert valójában nem csinál semmit és buta. De ne izgulj, nem él sokáig. (Ez vicc volt... de tényleg, rövid életű állat). Sok ilyen kisállat van ami szép, aranyos, de kb csak nézni lehet. A korábban írt csíkos fűegér is ilyen. Ha azt akarod, hogy üljön meg az öledben és tudd simogatni, vegyél tengerimalacot. Ha egzotikusabbat szeretnél, törpesünt. (Utóbbinál vigyázz, hogy tenyésztőtől vedd, mert csak akkor garantált, hogy szelíd lesz.) A deguval is az a baj, hogy kiengeded, szaladgál, nagyon cuki, de simogatni igazán nem lehet, és nem kommunikál veled igazából. Ha értelmes állatot akarsz, csíkosmókust vegyél. Nem lehet úgy simogatni, mint egy tengerimalacot, de sok mindent megtanul. Csetintésre odajön, ha rájön, hogy ezért kaját kap. Ugyanezét hallgat a nevére. Vicces állat, nagyon szemtelen, nem fél és szerintem hihetetlenül okos ahhoz képest, hogy mekkora. A kis fejét lehet simogatni, ha épp eszik. Rádugrik, odamegy hozzád. Ha mást csinálsz, akkor is ki tudod engedni, mert elszórakoztatja magát a szobában. Visszamegy a helyére inni, kakálni. Viszont az ő esetükben fontos, hogy fiatal állatot vegyél. Onnan tudod, hogy fiatal, hogy nem egyedül tartják, hanem csapatban. A felnőtteket már nem lehet együtt tartani (nőstényt hímmel sem), mert territoriális állatok. És meg sem tudod már szelídíteni. Még most ősszel lehet kapni megfelelő korú állatot, de ne várj sokáig. Arra is figyelj, hogy nyugodtabbat vegyél, ne olyat, aki körbe körbe ugrál a ketrecen. Viszont a hátrányuk, hogy őket magadhoz kell szelídíteni, nem lesz egyből barátságos, mint egy hörcsög, vagy tengerimalac. De a hasán keresztül, ha finom falatokat adsz neki, könnyű. Annyi hogy kb 3 hétig nem szabad leengedni a földre, hanem csak rajtad mászkáljon és tömd meg a pofazacskóját mogyoróval. Ha kezdő állattartó vagy, inkább a degut ajánlom, az biztosan nem harap, de ha már volt valamilyen állatod, és megtanultad, hogy hogyan kell viselkedni a közelükben (lassabb mozdulatok, halkabb beszéd) akkor a mókust.

2010. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!