Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért szaldgál körbe-körbe az...

Miért szaldgál körbe-körbe az 1 méteres ketrecében a nyulam?

Figyelt kérdés
Most került ide, kisállatboltból!

2022. dec. 21. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ideges, azt se tudja, hol van. Ő nem tudja, hogy neki azonnal bújós ölbenyuszikának kell lennie.
2022. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Kisállatboltból? Hadd gratuláljak. -.-
2022. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedik az új helyével és stresszes mert nem tudja most mi van és hol van mivel eddig az állatkereskedésben volt és azokat az embereket szokta meg akik ott dolgoznak.Adj neki időt és lenyugszik.Ne simogasd mert nem fogja engedni mert nem ismer.Ha hagysz teret tehát pár hétig békén hagyod csak enni,inni adsz neki akkor el kezd majd benned bízni és lassan elkezdheted a testi kontaktust vele de nagyon körültekintően.Ha látod hogy nem akarja a simogatást akkor békén kell hagyni.Legyél vele türelmes,beszélj hozzá kedvesen és megszok téged is és aztán barátságos lesz.Játékot is vehetsz neki,az is egy jó közös program:)
2022. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Kisállatbolt, egyméteres ketrec... Na, ezt kapni fogsz itt a fejedre rendesen. :D
2022. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaja utolsó egyetértek.

Alapból normális esetben tenyésztőtől veszünk nyuszit, vagy mentünk egyet.

A kérdésre nem válaszolok mert 3as leírta.

2022. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 Mi is tenyésztőtől hoztuk a nyuszikat.Idő volt mire elkezdtek bízni bennünk.Nagyon szeretnivaló állat a nyúl és rengeteg pozitív energiát ad.

Majd a kérdező is megismeri a nyuszót és tudni fogja hogy kell vele bánni.

Kisállatbolt nem a legjobb hely de már ott a nyuszkó a kérdezőnél és biztos jó helye lesz.Én sem vennék kereskedésből állatot.

#3

2022. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem a félelem miatt csinálja, mert a nyúl ha fél, akkor meghúzza magát. Ennek egyszerű oka van: A mozdulatlan zsákmányállatot kevésbé érzékeli a ragadozó szeme, mint a mozgót (próbáld ki, ha valami mozog a szemed sarkában azt egyből észreveszed). A másik meg, hogy azt hiszi, hogy beleolvad a környezetbe, hiszen a természetben a nyúlnak rejtőszíne van. Így ha fél nem rohan, mert egy gyorsan mozgó apró állat nagyon feltűnő a ragadozók számára, sőt a vadászösztönüket is felkelti.

A nyusziknál az ilyen torpedó szerű fel-le szaladgálás inkább az öröm jele, de ebben az esetben én ezt nem mondanám biztosra, viszont a félelmet én az előbb leírtak alapján kizárnám. Egy kistestű zsákmányállat másképp gondolkodik, mint az ember, vagy egy ragadozó (pl. a kutya lemozogja a stresszt).

2022. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok

Persze ha megfogni akarod őt, vagy nyúlkálsz felé, akkor félelemből szalad, ilyen esetben már menekül, az előbbi arra vonatkozik, ha nem piszkálod őt.

2022. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!