Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög, tengerimalac vagy...

Hörcsög, tengerimalac vagy degu? Melyiket lehet legjobban szeretgetni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 11:27
 1/5 hernyó9 ***** válasza:

lol nekem pont ez a három rágcsálóm volt....:P most csak egy hörim van de szeretnék még... a tengeri malacaim naon félösek voltak...:/ de osztálytársamé nem félös...

egy jó tanács ha degud lesz akk ne etesd semmi édességgel, mert születésüknél fogva cukorbetegek... nekem az első degum imádta a csokis gabonapelyehet és meg is halt töle... utánaa tuttuk meg h cukorbeteg...

a hörinek lehet addni csokit meg sztem mást is...a tengerimalacnak nemtom...

de sztem mindegyiket lehet szeretni ugyanannyira ...

a degunak nagy a mozgásigénye a höri meg csak estefelé jön elö... mert éjszakai állat.....



sztem azt válaszd amelyik neked a legszimpibb...

2010. okt. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a hörcsögre szavazok! A szíriai aranyhörcsög a legédesebb!

De ne próbálj neki csokit adni, ahogy az előző válaszoló írta, mert fogszuvasodása lesz! Nem szabad neki édességet adni, főleg csokit nem! Erre találták ki az ilyen vitaminos mézzel összeragasztott magos rudakat vagy pl. a vitakraft drops-ot! Csoki helyett ezeket kell adni, imádják! Hörcsög nagyon tiszta állat és hamar megszelídül. Érdemes kb. 1-2 hónapos korától tartani, amikor még picike, mert akkor hamarabb megszelídül. Az enyém 1 hónap alatt már teljesen szelíd lett. És azért is érdemes 1-2 hónapos koruktól tartani, mert sajnos nem túl sokáig élnek max 2 vagy 2 és fél évig.

2010. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

főleg szimpátia kérdése (extrém kizáró ok: én pl allergiás vagyok a tengerimalacra, felduzzad a szemem és a szám, mintha megvertek volna, csak nincs színe). degunk úgy lett, hogy a régi helyéről ki akarták rakni, kinyitották neki a ketrecet-"menj, amerre szemed lát"-az meg vagy 8 ember közül odarohant a párom lábához, ezzel rögtön megfűzte, azóta együtt éldegélünk.

nézz utána, melyiknek lennél jó gazdája, melyiknek tudod vállalni a korrekt tartását, mert pl. a degu cukorbeteg, semmiféle édességet nem kaphat.

mindhárom imádnivaló kis jószág, a személyes találkozón múlik minden. tudod: meglátni és megszeretni. nézelődj, és ha kölcsönös a szerelem, na, őt vidd haza.

2010. okt. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A TENGERI HAGYJA HOGY SIMOGASD, A HÖRI NEM NAGYON MARAD EGY

HELYBEN, MINDET LEHET EGYFORMÁN SZERETNI, MINÉL TÖBB IDŐT FOGLALKOZOL VELÜK, ANNÁL KEZESEBBEK.

NEKEM MOST TENGERIM VAN, TÉNYLEG KICSIT FÉLŐS DE A BOZONTOS SÉRÓJA MEG AZ ÉDES HANGOK AMIKET KIAD, IMÁDNI VALÓAK!

2010. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sztem a hörit, de a törpehörit jobban lehet szeretgetni, főleg ha megszoktak.A barátnőm tengerimalija nagyon nagyon félős.A törpehöri viszont a elszalad a lakásban sose találodmeg.=(
2010. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!