Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak állati fehérjeként...

Mit adjak állati fehérjeként a hörcsögömnek, ami nem lisztkukac?

Figyelt kérdés
Másfél éves lány aranyhörcsögről van szó. Picit szeretném változatosabbá tenni az étrendjét. Zöldségeket kap nyers és szárított formában is, azokban nem válogat, gyümölcsöket is kap, de nyilván kevesebbet, a magkeverék is jó (a glirexes, de az, amelyikben nincs kukac, meg ilyesmi), gyógynövényeket, ehető virágokat szárítva imádja, viszont állati fehérjéből csak lisztkukaccal, kis mennyiségben tojásfehérjével próbálkoztam, ezeket szereti, meg a hörcsögnek adható tejtermékekkel is, de azokat nem szereti. Milyen szárított eleséggel lenne értelme még kísérletezni? Azzal tisztában vagyok, hogy mit ehet meg, nem ez a gond, de másoktól olvastam, hogy attól, hogy megeheti a hörcsög, lehet nem ízlik neki. Nektek mi vált be a kukacon kívűl?
2023. jan. 5. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

édesvízi halak – a legáltalánosabb a szárított kínai razbóra

– gammarus (tüskés bolharák) – szárítva adható

– garnéla – az édesvízi garnélák szárítva adhatók

– gyászbogárlárva – élő vagy szárított formában is adható

selyemhernyó báb – szárítva adható

– szöcske – élő vagy szárított formában is adható

– tejföl – zsírszegény, illetve alacsony zsírtartalmú ritkán adható

– tojásfehérje – főve adható

– túró – sovány adható

– tücsök – élő vagy szárított formában is adható.

Kb ezeket lehet.

2023. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régebben, mikor volt hörcsögöm néha-néha kapott sáskát élve. Hüllőket tartok, szóval mindig van itthon eleségállat, pár hetente kapott egyet ő is. Nagyon imádta.
2023. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem olyasmikkel fogok próbálkozni első körben, amiket a teknősöm is megehet, ha a hörcsögnek nem ízlene. :D
2023. jan. 5. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tejföl, sajt, fehér hal, de első leirta
2023. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!