Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, ha elpusztult az...

Mit tegyek, ha elpusztult az egerem társa?

Figyelt kérdés
8 hónapos fiúegerünk van. Ha hoznánk egy másik kisfiút mellé biztosan bántaná, mert nem együtt nőttek fel, nem?
2010. okt. 2. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

elvan egyedül is.

régen nagyon sok egeret tartottam. voltak olyanok, akiket együtt "neveltem fel", és nagyon jól megvoltak egymás mellett. aztán az egyik meghalt, és a másik ugyanúgy élte világát tovább. (sőt, ő volt a rekorder...sokkal túlélte az átlagot)

és olyanok is voltak (ők voltak többen) akiket szét kellett választani egymástól, mert ki akartál nyírni egymást.

szóval tapasztalataim szerint az egerek tojnak rá, hogy egyedül élnek, vagy többen.

ha veszel mellé egyet, nagy az esélye hogy kicsinálják egymást.

2010. okt. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet... Én eddig úgy tudtam, hogy az egerek társasak, egyedül belehalnak a bánatba, a magányba. Épp ezért mindig igyekeztem együtt tartani egereimet. Volt, aki egy kis ketrecben élt, egyedül, nagyon meglátszott rajta, hogy nem tetszik neki a dolog, de lehet, csak azért, mert kicsi volt a helye... Halottam mát én is, amit az előző válaszoló modott, hogy elvannak egyedül is... Most azon a ponton vagyok, hogy nem tudom, mi a jó nekik. :D Pedig már kb 5 éve vannak egereim és több mint 10 éve táncolóim... (azok biztosan elpusztulnak egyedül)

Viszont az biztos, hogy ha másik hímet veszel mellé, akkor bunyózni fognak, akár vérre menően is. Tehát csak a nőstény jöhet szóba társnak, de akkor meg szaporulatod lesz...

2010. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél mellé társat, hagy legyen egyedül, így biztos nem lesz baja, ha van időd akkor meg játszál vele és legyen neki mókuskereke.
2010. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen játékot ajánlanátok a kisegérnek? Mókuskereke van, azt nagyon szereti. Szoktam betenni neki WC papírgurigát, vágok rajta pár lyukat, hogy érdekesebb legyen. Azzal is el szokott dolgozni. :-)Szeret újságpapírt is szabdalni. De mit lehetne még?
2010. okt. 6. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Én újságpapírt nem adnék neki, mert a nyomdafestékben káros anyagok lehetnek!

Függőágyat estleg, meg szinteket lehet még "beszerkeszteni" amúgy, ha van rá lehetőséged...

2010. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
esetleg egy fadarab, amit tud rágcsálni, meg mászkálni rajta.
2010. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!