Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyuszinak milyen...

Egy törpenyuszinak milyen játékszerekre lenne szüksége ahhoz, hogy ne legyen olyan magányos?

Figyelt kérdés

Van egy törpenyuszim aki állandóan csak gubbaszt a kanapén és szomorúnak látszik.. Nem szeretném, hogy szomorkodjon, és nem tudom, hogy milyen játékokra lenne szüksége.Esetleg érdemes venni mellé egy társat?

Minden építő választ nagyon szépen megköszönök. :)



2023. jan. 20. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát elsősorban másik törpenyuszira lenne szüksége, nem játékokra...

A nyulak nem szeretnek egyedül élni, társas állatok.

2023. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha gubbaszt, nem az annak a jele, hogy magányos, hanem hogy beteg.

Ha magányos, akkor általában szüntelenül az ember társaságát keresi.

Szóval először mondjuk állatorvoshoz kéne vinni.

Ha nincs ivartalanítva, akkor ivartalanítani.

Utána pedig egy társat hozni neki az ivartalanítás után. Ellenkező neműt, aki szintén ivartalanított.

Játékok a magányt nem enyhítik - nem csak nyúlnál, másnál se.

2023. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyulakhoz nem értek, de nekem tengerimalaccal volt hasonló. Kettő volt, de az egyik meghalt, mert már öreg volt. Nem akartam hozni mellé másikat, mert már ez is 6 éves volt, gondoltam öreg napjaira elleszünk mi kettecskén, ölemben ült, finom falatokat kapott, sétálhatott, stb. De totál depressziós lett, ki sem jött a házából, csak enni.

Na akkor döntöttem úgy, hogy keresek mellé valami öreglányt. :)

Mint akit totál kicseréltek, amikor megérkezett a másik malacka! Ugrált, szuszmogott, jött-ment-intézkedett. :) Akkor jöttem rá igazán, hogy a malackának a malacka a társa és kész.

Szerintem méginkább így lehet a nyusziknál.

2023. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban társ kell neki. Fejlettebb országokban az ilyen kisállatokat (nyuszi, tengerimalac, patkány) nem is engedik egyedül tartani. A magánytól valóban depressziósak lehetnek és ez eü. problémákat is okozhat.


Van egy nyulam, amit húgom kapott húsvétra (igen, megvan erről a véleményem), neki 3 napig volt érdekes, azóta én gondozom. Nem is értettem a nyulakhoz, nem is akartam nyulat, akkor kapkodtam hirtelen mindenfelé és olvasgattam a tartásukról.


Nagyjából 1 éves kora körül mutatkoztak nála a depresszió jelei. Akartam neki társat, de előtte ivartalanítani akartam, amit az orvos még nem ajánlott, mondván, hogy fiatal (ami azóta megtudtam bullshit). Végül ivartalanítás elmaradt, örökbefogadtam mellé egy ivartalant a Nyúlmentéstől. Zárójelben az ivartalanítás elmulasztása nálunk majdnem katasztrófához vezetett, de ez egy másik sztori... De mindenképp tessék ivartalanítani minden nyuszit, ha boldog, egészséges és élő nyulat akartok tartani!!


Nagyjából 3 évig éltek boldogságban, imádták egymást, nagyon jó páros volt. De sajnos az örökbefogadott nyuszi vesekő miatt műtétre szorult, amit a kis teste nem bírt el, és elpusztult... A másik nyuszi ismét depresszióba esett, ezért amint tudtam, örökbefogadtam mellé egy másikat, szintén a Nyúlmentéstől. Azóta is boldogok együtt, szerencsére ők is egymásra találtak. Remélem még sokáig együtt tudnak lenni.


Nagyjából

2023. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyulak társas lények, remélem ezzel tisztában vagy, és ennek függvényében veszel egy másikat. A játékokon majd utána gondolkodhatsz.
2023. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!