Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá anyut, hogy...

Hogy vegyem rá anyut, hogy engedje a nyuszit?

Figyelt kérdés

régebben volt egy nyuszim, de már majdnem egy éve meghalt. azóta akartam venni, de mivel akkoriban akartunk egy kutyust is, és apám eléggé vaskalapos, ezért nem vettem, nehogy aztán kutyát ne vegyünk. a kutyus már majdnem 4 hónapja itt van, de anyu még mindig nem engedi a nyuszit, mondván, hogy a kutyával se foglakozok, pedig etetem, vizét kicserélem, és ha megkér anyu, akkor sétálni is elviszem.

a nyuszit is mindig takarítottam, mindig volt friss vize, kaját is általába saját pénzböl vettem meg. szoval szerintem rendesen gondoztam. szobámba is szaladgált néha, nem volt ketrecbe zárva.

nagyon szeretnék nyuszit, de nem tudom anyám mit szolna hozzá, ha hazaállítanék egyel. és apám is kiakadna. hogyan győzzem meg őket?

tanulmányi eredményem nem a legjobb, de ezen nem tudok változtatani, valamiért nem szeretnek a tanárok. pedig nem vagyok visszabeszélős. ha segítek itthon az se hatja meg.


2010. okt. 4. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

egy kiskutyának sok törödés kell.. mi az hogy "és ha megkér anyu, akkor sétálni is elviszem. "

magadtól vigyed ki naponta 3x.. am milyen házba lakotok? panel, kertes?

anyagiakkal hogy álltok?

szerintem egyszerre elég csak egy állat... és ha látja anyukád milyen szorgalmas vagy a kutyával és a tanulással lehet megengedi

2010. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 cevapos10 válasza:

egyszerü ...

mond meg neki jól fogsz tanulni suliba

vagy ezt kered szulinpat husvet akracsony

2010. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
15 vagyok. kertesházba lakunk. anyagilag jól állunk.
2010. okt. 4. 17:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha csak akkor viszed,amikor az anyud kéri,akkor nem vagy jó gazdi,ne haragudj.Ha mini kutyád van akkor is min 1x el kell vinni.Az ha eteted és a vízét cseréled az nem nagy cucc.Mindennap el kell vinni sétálni(mérettől függ,hogy mennyit és hányszor,erre keress rá),játszani kell vele és nem keveset és ha azt akarod,hogy jól nevelt legyen(és szerintem mindenki ezt akarja),akkor mindennap tanitsad-ne sokat mert akkor ráun,csak 10-15 percet aztán jöhet a játék,bár szerintem ha még kölyök akkor elég 5 is-és jutalmazd vmilyen finom falattal amit szeret,de ne túl sokat nehogy hízás legyen a vége !
2010. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem a kutyanevelésröl kértem kioktatást
2010. okt. 4. 20:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a lényeg,hogyha jól neveled a kutyádat,akkor érdemelsz meg csak nyulat!
2010. okt. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem is jó ötlet ez a kutya nevelés. Ha anyukád látja, hogy szorgalmas vagy a kutya terén már is engedékenyebb lesz. Vidd naponta egyszer sétálni, menj ki hozzá délután egy órácskát játszani, tanítani. Megmutathatod anyudnak, hogy milyen jó kis trükköket tud stb. Emellett, ha a tanulással sincs probléma és ajándékként kéred (mondjuk karácsony) akkor szerintem megengedi majd.

Ha kérdésed van a kutyaneveléssel kapcsolatosan csak szólj :D (de akár nyuszi ügyben is tudok segíteni mert van tapasztalatom velük :)

16/l

2010. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmiképp csináld azt, hogy hazaállítasz egy nyuszival... Nem lenne túl jó, ha esetleg apukának az lenne a válasza, hogy akkor nyuszit a határba kivinni és kész...
2010. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen fajta a kutyus? Mert ha vadászkutya (tacskó, spániel, vizsla stb.) akkor jobb ha lemondasz a nyusziról. Nekünk tacsink van, egyszer jutott be a szobámba és egy nyuszival rövidebbek lettünk...
2010. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem oktat ki senki kutyanevelésből, csupán arra világítunk rá, hogy ne kérd a nyuszit, mivel anyukádnak teljesen igaza van.

A kutyának sem vagy megfelelő gazdija, minek akkor még egy nyúl is?

2010. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!