Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit tarthatok terráriumban?

Nyuszit tarthatok terráriumban?

Figyelt kérdés
A közel jövőben szeretnék venni Toy nyuszit. Csináltunk neki egy nagyon szép,nagy ketrecet ez előtt már volt 3 nyuszi Akár mit csináltam minden nap kitúrták az almot. tettem köré lambériából keretet,de az sem segített. Sajnos elpusztultak. Először volt egy Toy nyuszim,ő úgy halt meg,hogy felmászott a ketrec tetejére,visszaesett és kitörött a nyaka... vettem két oroszlánfejűt,de őket viszont vissza kellett vinnem az üzletbe egyéb okok miatt. eszméletlen szagosak voltak most vagyok ott,ahogy az előbb is írtam,hogy megint veszek Toy nyuszit,DE akváriumban 80L akarom tartani. Nagy baj lenne szerintetek,ha ott lenne?
2010. okt. 5. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kisállat kereskedésben is terráriumban tartják őket. Néha kisebb be. Ha tudod tartsd még nagyobba. De ha ekkorába tartod sem baj csak sűrűn vedd ki. Nekem ketrecben volt egy oroszlányfejű törpe nyulam. Eleinte úgy csináltam, hogy suli előtt kiengedtem negyedóra húszpercre amíg készültem suliba. Utána suliból haza jövet is kiengedtem. Nyitva volt olyankor akár 1-2 óráig is az ajtaja a ketrecnek. Ha wc-znie kellett bement a ketrecbe. Meg sokszor bement oda lefeküdni. Este is kiengedtem 1-2 órára szitén így. Azért jobb a ketrec mert ha szobatiszta is akkor vissza tud menni bármikor. Ha terráriumban van nem fog tudni neked szólni hogy neki wc-znie kell. Ha csak nem ugrik be.
2010. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

80 l akváriumban max. aranyhalakat tarthatsz. Szerinted nem mászik ki belőle? Ha meg lefeded, megfullad. Nyúl nem való se akváriumba, se ketrecbe, se lakásba.

Te hogy éreznéd magad, ha az egész napodat a fürdőkádban kéne töltened?

2010. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80L iszonyat kicsi, szerintem az állatkínzás lenne.
2010. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a ketrecnél :):) Max csináltatok egy újat,ami emeletes. Köszönöm a válaszokat,egyébként én kétlem azt,hogy egy akkora nyuszinak,mint ami elfér a tenyeremben kicsi lenne egy 75-80cm széles akvárium :/ megmértem... na de mind1,maradok akkor a ketrecnél :) köszönöm a válaszokat :) és a nyuszi házba való! attól függ melyik fajtáról van szó!
2010. okt. 5. 19:07
 5/12 anonim ***** válasza:
A terrárium befülled nyáron, és a nyuszi vizeletéből felszabaduló ammónia pedig mérgező, ha nem tud kijutni a levegőre, más szóval veszélyes terráriumban tartani. Az állatkereskedésekben pedig nem értenek hozzá. Nincs Toy mint törzskönyvezett név, minden országban mást jelent. Gondolom állatkereskedésből vetted, ami nagy hiba, hiszen ők sem tudják mit árulnak. Miben pusztultak el a nyuszik, be voltak oltva? Az oroszlánfejű nyuszik szőre befülled, és beleragadhat a pisi és a bogyók is, ettől lehet szaga. Jó nevű tenyésztőtől vegyél nyulat, és olyan fajtát válassz ami törzskönyvezve is van (nekünk holland törpénk van), ő majd ellát tanácsokkal a nyuszit illetően.
2010. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,nem tudom,hogy bevoltak-e oltva,mert kisállatkereskedésben vettem őket. :( Az első nyuszim,ahogy írtam is felmászott a ketrec tetejére,leesett és kitörött a nyaka :(:( :'( Mindenképpen tenyésztőtől szertném venni... :)
2010. okt. 6. 10:20
 7/12 anonim ***** válasza:

szagosak voltak? erre van megoldás elmondom neked..

nekem a következő a ketrec elrendezése: (ferplast nyúlketrec)

van benne nyúl wc. csak abban van cicaalom , ha azt kitúrja akkor max a wc mellé megy de erről lelehet szoktatni..kitúrja , kinyitod a ketrecet és komotosan szépen nem sietve visszadobálod az almot a wc be és ha ezt jopárszor megcsinálod rájön hogy nem kéne.

ketrec nálam úgyvan elhelyezve hogy van egy fólia alatta..amit festéshez szoktam leteríteni .

ha takarítom a nyuszit akkor csak arrol kell lerázni ami kipotyogott..ketrecet mindenkép olyat vegyél ami oldalrol nyithato..és nem aminek ajtaja van hanem ami felnyithato..az egész elülső része..az nagyon tuti.

és elárulom ha a wc t 2max 3naponta pucolod SEMMI szaga nincs.

én nyári időszakban néha a popsiját megszoktam mosni de télen is lehet ha elég meleg helyen van és csak a popoját.

utána becsavarod törcsibe leülsz vele és simized míg megnem szárad :)

2010. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
van wc,de oda csak pisilni mentek úgy vettem észre... :( ketrecet mindenképp készíteni akarok,mert annyi pénzből amennyiből megveszem azt a ketrecet tudok annál 3xnagyobbat is csinálni akár! :)
2010. okt. 8. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:
wc re rákell szoktatni őket..bogyokat bedobálod a wc be..ha nem szeretsz kézzel hozzányúlni akkor ideje izzítani egy tuti gumikesztyűt :)
2010. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én úgy olvastam,hogy maguktól rászoknak :D na majd akkor. :P nem félek a kakától,nem bánt az :D
2010. okt. 9. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!